Загибель Дугіної: чиновник РФ оголосив полювання на ексдепутата Держдуми Пономарьова

Ілля Пономарьов. Фото: DELFI / Karolina Pansevič

Очільник "Росспівробітництва" Євген Примаков заявив, що готовий провести "конкурс на краще відео" із колишнім депутатом Держдуми РФ Іллею Пономарьовим після його заяви, що до загибелі доньки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар’ї Платонової причетний російський партизанський рух.

Про це Примаков заявив на своєму Telegram-каналі.

Зокрема, російський чиновник обурився через те, що Пономарьов позитивно оцінює смерть пропагандистки та заявляє, що знайомий з організаторами вибуху, внаслідок якого загинула жінка.

"Такий громадянський конкурс. Наприклад: конкурс на краще відео чи фото Пономарьова (чому б і ні?), що повзає на зламаних ногах і перепрошує, спльовуючи зуби. Ніяких каліцтв, ми в жодному разі не хочемо нічого такого", — написав він.

Читайте також: Помста за Оленівку: ексдепутат Держдуми РФ розповів деталі загибелі доньки кремлівського ідеолога Дугіна

Примаков зазначив, що готовий заплатити за таку роботу.

"Оплата виключно за творчу роботу — фото, відео. А як ви його отримаєте — тут тільки ваша креативність справжній критерій", — заявив чиновник.

Він також натякнув, що задля цього Пономарьова було б варто вивезти на території РФ чи самопроголошених ЛДНР.

"Просто ідея, навіть не заклик жодної. Можна було зробити такий громадський фонд на винагороду творчих творів", — підсумував Примаков.

При цьому радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону наголосив, що Україна не причетна до загибелі Дар’ї Дугіної.

"До підриву (Дугіної – ред.) Україна, безумовно, не має стосунку, тому що ми не кримінальна держава, якою є РФ, а тим паче не терористична держава", — зазначив він.

За словами Подоляка, росіяни нагнітають ситуацію, щоб організувати не приховану, а явну мобілізацію. За іншою версією радника ОП, в Росії зараз різні політичні угруповання воюють між собою для перерозподілу внутрішнього ідеологічного простору в середині країни.

Що відомо

  • Увечері 20 серпня у Підмосков’ї на Можайському шосе в районі селища Великі Вяземи вибухнув автомобіль Land Cruiser Prado, в салоні якого перебувала донька кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар'я. Жінка загинула на місці, повідомив її знайомий.
  • Соратник Дугіна Петро Лундстерм повідомив, що в автомобілі мав бути сам Дугін – вони збиралися разом повертатися із російського пропагандистського фестивалю.
  • Колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, якій після відмови у 2014 році визнати анексію Криму Росією виїхав за її межі, заявив, що замах Олександра Дугіна та на його доньку Дар’ю Платонову скоїв партизанський рух "Національна республіканська армія", що діє на території Росії.
  • Дар'я Платонова була політичним оглядачем Міжнародного євразійського руху, який очолює її батько. В липні була внесена до санкційних списків Великої Британії.
  • Олександр Дугін – російський філософ і публіцист. Із початку 2000-х він обстоює ідеї неоєвразійства і крайнього російського етнічного націоналізму як ідеологічну платформу російської влади. Нібито має значний вплив на президента РФ Володимира Путіна.