"Чому багато хто й слова не скаже?" Ястремська розкритикувала тенісистів через недостатню підтримку України

instagram.com/dayana_yastremskay

Українська гравчиня вважає, що теніс має слідувати прикладу інших видів спорту й повністю усунути Росію й Білорусь, як це зробив Вімблдон. Наразі ж тенісистка сумнівається, на чиєму боці її колеги.

Третя ракетка України Даяна Ястремська висловилася щодо санкцій, які Жіноча та чоловіча тенісні асоціації (WTA та ATP) наклали на Вімблдон через недопуск російських і білоруських тенісистів. Своєю думкою вона поділилася в інтерв'ю журналістам після поразки на старті турніру, де українка програла румунці Анні Богдан у першому раунді.

Британський турнір Великого шолома став єдиним серед мейджорів, який відповів на повномасштабну війну Росії проти України за підтримки Білорусі повним усуненням представників країн-агресорок від своїх змагань. За це WTA та ATP позбавили трав'яний ґрендслем рейтингових очок, звинувативши в "дискримінації за національною ознакою".

Читайте також: Даяна Ястремська програла третій поспіль матч і вилетіла на старті Вімблдону

"Я думаю, що Вімблдон ухвалив правильне рішення. Це справедливо, – заявила Ястремська. – Забирати очки у всіх тенісистів – це не є справедливо. І, якщо чесно, я не розумію, чому всіх гравців це влаштовує. Кілька тенісистів сказали, що це неправильно. Не знаю, чому багато хто й слова не скаже, чому вони не кажуть, що це несправедливо навіть стосовно них самих".

Через санкції тенісисти, які показали високі результати на попередньому Вімблдоні, не зможуть підтвердити зароблені очки цього року. Зокрема, чинний чемпіон, серб Новак Джокович, втратив можливість найближчим часом наздогнати в рейтингу першу ракетку світу, росіянина Даніїла Мєдвєдєва. Водночас ті гравці, які успішно виступлять у 2022-му, не матимуть переваги в рейтингу.

"Порівнюючи з тим, що відбувається в Україні, більше гравців говорять з приводу усунення росіян і білорусів, а не про Україну, – зазначила Даяна. – Тож дуже складно сказати, кого ці гравці підтримують: спортсменів із Росії та Білорусі чи Україну. Я не знаю. Я думаю, якщо в інших видах спорту їх усунули від змагань, у тенісі має бути те саме".

"Дуже важко не приїжджати додому так довго, – зізналася тенісистка з Одеси. – Це вперше для мене, коли я майже п'ять місяців далеко від мого міста, коли я не була вдома, не була в Україні. І хоч ти адаптуєшся, все одно хочеться повернутися, бо там мій дім. Хочеться побачити бабусь та дідусів. Хочеться хоч трохи побути вдома".

Читайте також: Серена Вільямс лише втретє в кар'єрі зазнала поразки в першому раунді турніру Великого шолома. Як це сталося: відео

Як у тенісі реагують на війну в Україні та санкції проти Росії