Тенісистів з РФ і Білорусі виключили з турніру ITF у Латвії: що про це відомо

ЗМІ
AP

У Латвії виступили проти виступу тенісистів навіть як нейтральних атлетів.

Російських та білоруських тенісистів викреслили зі списку учасників одного з найбільших турнірів ITF, що відбудеться у липні в латвійській Лієпаї. Про це повідомив у Twitter журналіст Яннік Шнайдер.

Причина виключення гравців з Росії та Білорусі не вказана. Журналіст навів у якості підтвердження скріншот зі сторіз в Instagram тенісистки Маріни Мєльнікової.

У листі вказано, що Латвійський тенісний союз не дозволяє брати участі на турнірах, що проходять усередині країни гравцям з Росії та Білорусі. Крім того, тенісистку попросили відмовитися онлайн від своєї заявки на участь у турнірі.

Згодом журналіст доповнив попередній твіт, вказавши, що листа Мєльнікова отримала від Міжнародної федерації тенісу (ITF). І зазначив, що у ньому не було вказано, чи відповідає це правилам щодо виступів тенісистів з Росії та Білорусі.

Що стало приводом для рішення ITF?

Рішенню Міжнародної федерації тенісу передувала позиція Латвійського тенісного союзу. У червні латвійське видання Delfi повідомило, що проведення турніру під загрозою через участь у ньому тенісистів з Росії та Білорусі.

Важливо. Згідно рішення ITF, прийнятого з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну, російським та білоруським тенісистам дозволено брати участь на турнірах під егідою організації як нейтральним атлетам.

Місцева влада Ліепаї разом з організаторами турніру звернулися до ITF з метою отримання права відмовити гравцям з РФ і Білорусі в участі. І висловила готовність відмовитися від проведення турніру у разі, якщо Міжнародна федерація тенісу не ухвалить відповідне рішення.

Таким чином, Латвія стала другою країною, що відмовила у виступі на турнірах тенісистам з РФ і Білорусі. У квітні відповідне рішення ухвалили у Великій Британії, причому через це ATP та WTA позбавили тенісний Грендслем Вімблдон рейтингових очок.

Що відомо

  • Турнір у Ліепаї отримав вищий рейтинг - W60. У минулому тут проводилися змагання W25 - з призовим фондом у 25 тисяч доларів.
  • Цьогоріч призовий фонд турніру у Ліепаї складає 60 тисяч доларів. Спочатку його планували на 22-29 травня, однак згодом перенесли на 11-17 липня.