Група Макфола-Єрмака представила Дорожню карту фінансових санкцій проти РФ

Фото: armyinform.com.ua

Міжнародна робоча група щодо санкцій проти Росії, яку очолюють керівник Офісу президента України Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI) Майкл Макфол, представила Дорожню карту фінансових санкцій.

Про це повідомляє пресслужба президента.

Документ містить аналіз впливу раніше запроваджених обмежень на фінансову систему Росії, перелік рекомендацій для посилення тиску на державу-агресора та карту ризиків щодо реалізації санкційної політики.

Зазначається, що розроблені пропозиції базуються на залежності РФ від західних резервних валют, ринків і банків, зокрема в торгівлі. Мета санкцій — позбавити Росію фінансових потоків, які вона спрямовує на спонсорування війни.

Автори документа пропонують:

 • накласти повні блокувальні санкції на весь фінансовий сектор рф;
 • цілком відмовитися від надання послуг та співпраці з агресором у фінансовій сфері;
 • досягти інституціональної ізоляції, розпочавши перехід до нової економічної політики без участі рф.

Група Макфола-Єрмака розробила детальні пропозиції для запровадження згаданих санкцій:

 • Необхідно накласти повні блокувальні санкції на 30 найбільших російських банків з державним капіталом, Московську біржу, Національний розрахунковий депозитарій, Національний кліринговий центр. Індивідуальні санкції мають бути розширені на російських чиновників, відповідальних за фінансову політику.
 • РФ має бути визнана державою-спонсором тероризму і включена до чорного списку Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF). Єдиною установою РФ для операцій з товарами, щодо яких не запроваджено санкцій, може залишитися "Газпромбанк". Для цього він має отримати спеціальну ліцензію, яка дозволить здійснювати обмежений обсяг операцій та повністю заблокує інші розрахунки.
 • Необхідно завершити розірвання економічних відносин з Росією. Її мають виключити із західних фондів і компаній. Підприємства та окремі особи мають втратити доступ до послуг з інвестиційного та іншого консалтингу, управління активами, роботи на крипторинках. Група пропонує подальше запровадження повних блокувальних санкцій проти всіх російських банків і фінансових установ.
 • Необхідно досягти інституціональної ізоляції Росії. Для цього запропоновано запровадити жорсткі інструменти контролю над фінансовими операціями з РФ. Суворий централізований контроль і регулювання торгівлі Росії дадуть змогу запобігти крадіжкам технологій та інтелектуальної власності, особливо щодо товарів і послуг подвійного призначення. Стосовно російських підприємств має діяти комплексний експортний контроль.
 • Запровадити нові межі прозорості та розкриття інформації про компанії, які співпрацюють з Росією, задля збільшення ринкового та суспільного тиску. Необхідно посилити вимоги стосовно роботи з РФ і визначити підстави для запровадження вторинних санкцій.

Як зазначили в ОПУ, Дорожню карту фінансових санкцій буде передано інституціям, які відповідають за реалізацію санкційної політики.

Що відомо

 • Наприкінці квітня президент України Володимир Зеленський передав Держсекретарю США Ентоні Блінкену та міністру оборони США Ллойду Остіну План дій щодо посилення санкцій проти Російської Федерації. Цей документ напрацьований міжнародною експертною групою Єрмака-Макфола.
 • 10 травня Група Єрмака-Макфола представила Дорожню карту енергетичних санкцій. Він деталізує обмеження, допомагаючи урядам і компаніям у всьому світі формувати пропозиції стосовно санкційної політики щодо Росії.
 • 6 червня Міжнародна робоча група Єрмака-Макфола щодо санкцій проти Росії представила Дорожню карту індивідуальних санкцій. Документ окреслює завдання санкцій, принципи їх застосування, визначає категорії людей, щодо яких мають бути запроваджені персональні санкції, а також пропонує стратегію щодо посилення санкційного тиску.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 120. Текстовий онлайн

Афера на ухилянтах: як українським чоловікам продають документи для виїзду за кордон

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного