Група Єрмака-Макфола представила Дорожню карту енергетичних санкцій

Фото: АрміяInform

Міжнародна робоча група щодо санкцій проти Росії, яку очолюють керівник Офісу президента України Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI) Майкл Макфол, представила Дорожню карту енергетичних санкцій: рекомендації щодо санкцій проти Російської Федерації. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Це вже другий напрацьований групою Єрмака-Макфола документ. Він деталізує енергетичні санкції, допомагаючи урядам і компаніям у всьому світі формувати пропозиції стосовно санкційної політики щодо Росії, зазначили в Офісі президента.

Бюджет Росії базується на доходах від продажу енергоносіїв, насамперед до країн Європи, наголошують автори Дорожньої карти енергетичних санкцій. З 24 лютого Європейський Союз щодня сплачував близько 800 млн доларів США за імпорт російської нафти і газу. Документ містить рекомендації щодо політичних дій, які допоможуть позбавити Росію цього доходу. При цьому йдеться і про мінімізацію перебоїв на ринках та у світовій економіці.

Експертна група підтримує рішення Європейської комісії щодо запровадження повної заборони на імпорт усієї російської нафти, а також обґрунтовує поступове ембарго на імпорт газу з РФ. Група Єрмака-Макфола надає пропозиції, включно з конкретними механізмами, як забезпечити кероване поетапне впровадження такої заборони. І водночас звести до мінімуму прибутки від експорту російської нафти протягом перехідного періоду. Такі механізми можуть бути розглянуті окремими країнами як пріоритетні. Йдеться про регульований імпортний податок або тариф і зберігання коштів за енергоносії на спеціальному ескроу-рахункуЕскроу-рахунок — це поточний рахунок, де кошти зберігаються до виконання всіх зобов'язань за договором обома сторонами. Він дозволяє мінімізувати ризики при розрахунках за товари й послуги..

У документі йдеться і про додаткові санкції для запобігання обходу обмежень, накладених на енергетичний сектор. Зокрема, це цілеспрямовані санкції проти постачальників послуг щодо морського експорту в обхід режиму контрольованих продажів.

У Дорожній карті містяться стратегії, які дають змогу зробити Європу незалежною від російських енергоносіїв та протидіяти використанню енергетичних ресурсів як зброї.

Також йдеться про важливість відключення Росії від фінансових потоків від експорту газу, оскільки Європа під час війни платить РФ за газ набагато більше, ніж за нафту.

Європейське ембарго на російські енергоносії має бути частиною скоординованої стратегії ЄС і Сполучених Штатів. Вона має включати синхронні дипломатичні кроки та взаємодію із зацікавленими сторонами у приватному секторі, зазначили експерти.

Автори документа закликають уряди, а також державні та приватні компанії взяти Дорожню карту як основу для подальшого публічного просування енергетичних санкцій проти Росії.

Що відомо

  • Наприкінці квітня президент України Володимир Зеленський передав Держсекретарю США Ентоні Блінкену та міністру оборони США Ллойду Остіну План дій щодо посилення санкцій проти Російської Федерації. Цей документ напрацьований міжнародною експертною групою Єрмака-Макфола.
Війна — усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 76. Текстовий онлайн

Дві війни за життя. Спогади українців, які пережили Другу світову і тепер рятуються від Росії

“На вулиці повісили людожера. Люди стояли кілька діб і чекали цього” — щоденник киянки, яка пережила фашистську окупацію

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!