Міжнародна група Єрмака-Макфола презентувала Дорожню карту індивідуальних санкцій щодо РФ

Фото: Getty Images

Міжнародна робоча група Єрмака-Макфола щодо санкцій проти Росії представила Дорожню карту індивідуальних санкцій. Про це повідомила пресслужба Офісу президента. Документ окреслює завдання санкцій, принципи їх застосування, визначає категорії людей, щодо яких мають бути запроваджені персональні санкції, а також пропонує стратегію щодо посилення санкційного тиску.

Завдання індивідуальних санкцій полягає в посиленні тиску на керівні еліти режиму, що сприятиме припиненню війни Росії проти України, зазначили в ОПУ.

Запропоновані такі категорії підсанкційних осіб (у порядку пріоритетності):

  • олігархи,
  • найвищі урядовці,
  • ключовий менеджмент компаній, включно з іноземцями,
  • російські пропагандисти,
  • керівництво політичних партій,
  • члени сімей та довірені особи всіх цих людей.

Також запропоновано розглянути запровадження індивідуальних санкцій щодо всіх російських спортсменів. У додатку до документа пояснюється, хто належить до відповідної категорії.

Кількість потенційних кандидатів на санкції становить не менше 12 тисяч фізичних і 3 тисяч юридичних осіб, пояснили в ОПУ. Негайний пріоритет надається 100 найбагатшим людям із російського списку Forbes.

Особливу увагу слід приділити тим олігархам, які наразі змогли уникнути санкцій у більшості або в усіх юрисдикціях, зазначили розробники документа. Наприклад, це Володимир Потанін, власник “Норильського нікелю” та інших великих активів, Андрій Бокарьов, співвласник “Трансмашхолдингу” та інших великих активів, Іскандер Махмудов, співвласник компаній “Трансойл” і “Трансмашхолдинг”.

Ключовими санкційними механізмами мають стати:

  • заморожування активів,
  • заборона на в’їзд до країн санкційної коаліції,
  • припинення повноважень у західних компаніях.

У групі також наголошують на важливості залучення максимальної кількості країн до санкційної коаліції. Якщо особа потрапила під санкції в одній юрисдикції, це має відбутися і в усіх інших юрисдикціях.

Також, на думку групи, будь-які спроби найвищих державних службовців, керівників корпорацій та членів правління, пропагандистів і членів політичних партій передати майно членам своїх сімей чи довіреним особам необхідно ретельно відстежувати та припиняти. За будь-якої допомогою в передачі чи отриманні таких активів може йти накладення санкцій.

Це третій документ, розроблений групою Єрмака-Макфола. Перед цим були План дій щодо посилення санкцій та Дорожня карта енергетичних санкцій.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 103. Текстовий онлайн

Перший суд над російським військовим: хто такий Вадим Шишимарін і в чому його звинувачують

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!