Білорусь не хоче платити у рублях за російський газ — ЗМІ

AP

Білоруська влада не хоче сплачувати за російський газ у рублях, оскільки зростання курсу валюти зробило вартість блакитного палива значно вищою, ніж до початку війни РФ проти України.

Про це повідомляє видання "Наша Ніва" із посиланням на власні джерела.

"Як стало відомо "Нашій Ніві", Білорусь затримує платежі Росії за газ. Причина — штучне зростання курсу російського рубля зробило ціну вищою, ніж планувалося. Для Білорусі ціна виходить надто високою", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, за контрактом із "Газпромом" Білорусь мала платити за газ із розрахунку 128 доларів за тисячу кубометрів — приблизно вдвічі-вчетверо менше, ніж у січні — лютому платили за довгостроковими контрактами газові компанії інших країн. При цьому для Білорусі ціна є фіксованою, тоді як частина компаній купує газ за ціною, прив'язаною до котирувань нафти.

"Проте Мінськ потрапив у пастку, яку сам поставив. У політичних цілях білоруська адміністрація тривалий час вимагала переходу на платежі за енергоносії у російських рублях. Після початку війни рішення про перехід на оплату в рублях було ухвалено. Але не тільки для Білорусі — Москва зажадала того ж від газових компаній Євросоюзу. При цьому Росія штучно підняла курс російського рубля як до долара, так і до євро та білоруського рубля", — пише "Наша Ніва".

Відтак сплачувати за газ у рублях для Білорусі стало невигідно.

"Мінськ не проводить платежі за поточним курсом: зробиш один транш — і всі інші доведеться робити за умовами першого, такою є політика "Газпрому", — зазначає джерело видання.

За даними журналістів, нині Білорусь веде перемовини з російською стороною про вигідніші умови сплати за газ.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, публічно відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу.
  • Газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — 26 квітня отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. 27 квітня це офіційно підтвердили в Росії. Причиною стала відмова платити за блакитне паливо в рублях на вимогу Москви.
  • Болгарія домовилась зі США про постачання газу за цінами, нижчими за російські
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. Проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • Енергетичне агентство Данії оголосило перший рівень "раннього попередження" через невизначеність щодо імпорту енергоносіїв з Росії через війну в Україні.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 118. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!