Болгарія домовилась зі США про постачання газу за цінами, нижчими за російські

. Прем'єр-міністр Болгарії Кирил Петков і віцепрезидентка США Камала Гарріс, Вашингтон, США, 11 травня 2022 року. Фото: Уряд Болгарії

Прем’єр-міністр Болгарії Кирил Петков 11 травня провів переговори з віцепрезиденткою США Камілою Гарріс у Вашингтоні. Сторони обговорили зокрема співпрацю в енергетичній сфері на тлі війни Росії проти України.

Про це повідомляє пресслужба болгарського уряду.

Прем’єр Болгарії зазначив, що на тлі війни РФ проти України питання необхідні "прискорені й реальні кроки" в енергетичній сфері, і партнерство зі США "є важливою частиною досягнення газової незалежності Болгарії разом із солідарністю з ЄС".

"Також було домовлено здійснити реальні поставки скрапленого газу до Болгарії за цінами, нижчими від "Газпрому", які розпочнуться у червні (2022 року — ред.)", — ідеться в повідомленні.

Кирил Петков також зустрівся з державним секретарем США Ентоні Блінкеном і обговорив можливе партнерство для енергетичної диверсифікації Болгарії та регіону, модернізацію збройних сил Болгарії, а також стабільність і розвиток Західних Балкан.

Читайте також: Bloomberg: "Газпром" намагається переконати Європу, що плата за газ у рублях не порушує санкцій

Що відомо

  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, публічно відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу.
  • Газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — 26 квітня отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. 27 квітня це офіційно підтвердили в Росії. Причиною стала відмова платити за блакитне паливо в рублях на вимогу Москви.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.

Читайте також

ЄС може знайти спосіб сплачувати за російських газ без порушення санкцій — Reuters

Вторгнення Росії в Україну, день 77. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!