Російський "Газпром" зупинив постачання газу компаніям Болгарії та Польщі

Важливо
. Фото: Газпром

Російський газовий монополіст “Газпром” повністю призупинив постачання газу болгарській компаній “Булгаргаз” і польській PGNiG — через несплату за газ у рублях. Про це інформує РБК.

Оскільки Болгарія і Польща є транзитними державами, “Газпром” попередив, що у разі несанкціонованого відбору російського газу з транзитних обсягів до третіх країн, поставки для транзиту будуть скорочені на цей обсяг”.

"Станом на кінець робочого дня 26 квітня "Газпром експорт" не отримав платежі за постачання газу у квітні від цих компаній "Булгаргаз" (Болгарія) та PGNiG (Польща) у рублях, відповідно до указу президента РФ № 172 від 31.03.2022 м. платежі за газ, що постачається з 1 квітня, мають здійснюватися в рублях з використанням нових реквізитів, про що контрагенти були вчасно поінформовані", — цитує заяву “Газпрому” польська компанія.

У зв'язку з цим "Газпром експорт" повідомив "Булгаргаз" та PGNiG про зупинення постачання газу, починаючи з 27 квітня і до моменту здійснення оплати відповідно до порядку, встановленого указом.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Польща ввела санкції проти "Газпрому" і російських олігархів.
  • Газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — 26 квітня отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. Як стверджують компанії, причиною стала відмова платити за блакитне паливо в рублях на вимогу Москви.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 63. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!