Перейти до основного змісту

Вторгнення Росії в Україну, день 118. Текстовий онлайн

Оновлено
. Чоловік їде повз зруйнований будинок, Бахмут, Донецька область, 20 червня 2022 року. Фото: АР

21 червня — 118 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Війська РФ продовжують ракетні обстріли, намагаються атакувати на Харківському напрямку, обстрілюють Одещину, Дніпропетровську область.

Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Безробітні на відбудові, Panzerhaubitze 2000 на фронті, KyivPride проти Арестовича. Війна. Головне за 21 червня

Головне на цей час

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що тривають найважчі бої за Лисичанськ та Сєвєродонецьк Луганської області.
  • ЗСУ завдали удару по бурових платформах у Чорному морі, які Росія захопила після окупації Криму у 2014 році. Це — так звані "вишки Бойко", за які Україна у 2011 році переплатила 400 млн доларів. В корупційній угоді брав участь очільник партії ОПЗЖ Юрій Бойко — на той момент міністр палива та енергетики. Діяльність його партії 20 червня заборонив апеляційний суд.
  • Верховна рада ратифікувала Стамбульську конвенцію. "За" проголосували 259 депутатів, восьмеро проголосували проти, серед них по одному депутату від "Голосу" та "Слуги народу", а фракція "Батьківщина" у повному складі — утрималася.
  • Росія нарощує обстріли на Донбасі, Харківщині та півдні України. За добу загинуло 2 цивільних, 12 отримали поранення. ЗСУ втратили контроль над Метьолкіним поблизу Сєвєродонецька. Утім, за даними британської розвідки, російська авіація показує низьку ефективність на війні в Україні, а втрати армії РФ сягають майже 34 тисяч осіб.
  • Захисники “Азовсталі”, які потрапили у полон, живі, але умови їх утримання невідомі. Про це заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак. Він також запевнив, що процес щодо їх звільнення не зупиняється ні на годину.

Суспільне завершує текстовий онлайн 118-го дня повномасштабної війни Росії проти України. Хроніку 22 червня — читайте тут.

Дівчата танцюють біля зруйнованої внаслідок вторгнення РФ будівлі у Бородянці, Київська область. 21 червня 2022 року. Фото: АР

Полтавська, Харківські область — повітряна тривога. У Харкові лунають вибухи, також є перебої зі світлом на південному сході міста, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Зеленський навів аргументи для схвалення сьомого пакета санкцій проти РФ

Президент Володимир Зеленський закликає Європейський союз якнайшвидше схвалити сьомий пакет санкцій проти Росії. Про це він сказав у відеозверненні за підсумками 118 дня війни.

Глава держави наголосив, що новий пакет санкцій ЄС потрібен якнайшвидше, щоб Росія "відчувала постійне посилення тиску за війну і за свою агресивну антиєвропейську політику".

"Чергові російські погрози Литві, чергова хвиля енергетичного тиску, чергові порції брехні російських посадовців щодо продовольчої кризи – все це аргументи, щоб погодити сьомий пакет санкцій", — заявив Зеленський.

Українська армія посилює захист на Луганщині — Зеленський

Збройні сили України посилюють захист в Луганській області, де наразі відбувають найжорстокіші бої.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у відеозверненні за підсумками 118 дня війни.

"За допомогою тактичних рухів українська армія посилює захист в Луганській області – там зараз найжорсткіше", – сказав глава держави.

Також, за його даними, російські сили тиснуть і на Донецькому напрямку, а на Харківщині ведуть "жорстокі і цинічні артилерійські обстріли".

"Вони нічого не дадуть окупантам, але російська армія глуха до будь-якої раціональності. Просто руйнує, просто вбиває – показує таким чином своєму командуванню, що нібито не стоїть на місці", – зазначив Зеленський.

На півдні ЗСУ продовжують проронити Миколаївщину і Запоріжжя та поступово звільняти Херсонщину.

Харківська область — повітряна тривога.

Оприлюднено супутниковий знімок острова Зміїний після удару ЗСУ по росіянах

Представники групи OSINT-88 оприлюднили супутниковий знімок з острова Зміїний після ударів ЗСУ по позиціях російських військ.

Супутникове фото Osint-88 опублікував у Twitter.

На ньому чітко видно три вигорілі ділянки.

Громаду на Сумщині атакували російські дрони-"камікадзе", четверо поранених

Вдень 21 червня російські дрони-"камікадзе" влаштували атаку по території Краснопільської громади у Сумській області.

Про це повідомив очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький.

"Четверо людей поранені, з них двоє у тяжкому стані в лікарні. Також пошкоджена автівка", — поінформував він.

Також Живицький поінформував, що вдень було зафіксовано чотири обстріли з мінометів та інших видів зброї по території громади. Усього зафіксовано 42 прильоти.

"Росіяни били у тому числі й по населених пунктах. Пошкоджені будинки, господарські споруди, школа та сільська рада. Затишний парк в одному з населених пунктів громади знищений ворожими снарядами. На щастя та на диво ніхто з людей під час обстрілів не постраждав", — написав очільник ОВА.

Російський "Мі-8" порушив повітряний простір Естонії. Таллінн відреагував

Російський гелікоптер "Мі-8" під час військових навчань залетів на територію Естонії. Таллінн вражає це провокаційним кроком РФ напередодні саміту НАТО та викликав російського посла для пояснень.

Про це повідомив представник Міноборони Естонії Кусті Салм, передає Sky News.

Зазначається, що інцидент трапився на естонсько-російському кордоні біля міста Псков увечері 18 травня. Причому було зафіксовано кілька порушень повітряного простору країни.

"Це картина загрози. Як ми бачимо російську загрозу. Вона ніколи не була такою серйозною, як зараз", — сказав Салм.

У зв’язку з цим інцидентом МЗС Естонії викликало російського посла для пояснень. Представник Міноборони країни також повідомив, Росія під час військових навчань імітує ракетні удари по території Естонії, яка є членом НАТО.

Саміт НАТО відбудеться у Мадриді 28-30 червня. Очікується, що у заході візьме участь президент Володимир Зеленський, який виступить з промовою до лідерів країн Альянсу.

"Нафтогаз" позиватиметься до "Газпрому" через скорочення транзиту

НАК "Нафтогаз України" у липні планує подати позов проти російського "Газпрому" через скорочення транзиту природного газу територією України.

Про це на пресконференції заявив очільник "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передає "Укрінформ".

Він зауважив, що за умовами транзитного контракту, на врегулювання спірних питань відводиться 45 днів.

"Наступного місяця цей термін спливає. І якщо нічого не станеться і "Газпром" не змінить своєї позиції, це означає, що наступного місяця ми матимемо право звертатися до міжнародного арбітражу", — заявив Вітренко.

За його словами, нині російський газовий монополіст не доплачує за транзитні обсяги, які він забронював.

Кислиця в Радбезі ООН закликав світ покінчити з російським фашизмом

"Якщо ми дозволимо Путіну або його наступникові на кремлівському троні відростити свої відрубані клешні, просочені кров'ю українців, наступна війна буде неминуча, і цивілізований світ заплатить утричі більшу ціну, ніж сьогодні. Покладімо край російському фашизмові прямо зараз", — заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради безпеки ООН.

За його словами, Росія постійно вдається до тактики "агресивної мімікрії, коли хижак отримує перевагу, представляючи себе жертвою". Він також заявив, що постпред РФ при ООН Василь Небензя скористався засіданням Радбезу ООН, "щоб перекласти відповідальність за війну на всіх, крім Росії".

Кислиця наголосив, що світ протягом 30 років потурав Кремлю безкарністю, що призвело до повномасштабної війни в Україні. Зокрема, йдеться про "захоплення" Росією місця в Радбезі ООН, війну в Чечні, утримування російських військ у Придністров’ї, війну проти Грузії, анексію Криму та агресію на Донбасі, воєнні злочини в Сирії, будівництво "Північного потоку-2".

Він переконаний, що РФ не зупиниться ні перед чим й використовуватиме будь-яку паузу, "аби знову перетворити окуповані території на свої опорні пункти й зібрати більше гарматного м'яса для відновлення нападу на Україну".

Зеленський запросив прем'єр-міністра Ірландії в Україну

"Провів розмову з прем'єр-міністром Ірландії Майклом Мартіном напередодні історичного засідання Європейської ради. Подякував за активну підтримку Ірландії європейських прагнень України й статусу кандидата на членство в ЄС. Запросив відвідати Україну з першим в історії двосторонніх відносин візитом", — написав президент Володимир Зеленський.

Повітряні сили знищили два склади боєприпасів окупантів

Як повідомили у пресслужбі командування Повітряних сил ЗСУ, 21 червня на Київщині та Донеччині підрозділами зенітних ракетних військ було знищено два безпілотні літальні апарати російських окупаційних військ. Також підрозділом ЗРВ ліквідовано авіаційну ракету класу "повітря-поверхня" Х-59.

Крім цього ліквідовано до 10 бойових броньованих машин, живу силу противника, знищено два склади боєприпасів військових РФ.

На одному з пляжів Одещини вибухнула міна

Боєприпас здетонував біля села Сичавка. Вибух уразив близько 100 метрів навколо боєприпасу. У розташованому поряд будівельному вагончику вибило вікна. На момент підриву на пляжі були відсутні відпочивальники.

Двадцять осіб постраждали на Донеччині внаслідок дій окупантів

Про це повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко. За 21 червня росіяни вбили одного мирного жителя Донеччини – у Часовому Ярі. Ще 19 людей сьогодні дістали поранення.

Він зазначив, що наразі неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

В Амстердамі стартував благодійний телемарафон на підтримку України

Розпочинається благодійний телемарафон на підтримку України "Embrace Ukraine – #StrivingTogether", який відбувається в Амстердамі. Серед учасників — Kalush Orchestra, Verka Serduchka, Jamala, Ruslana, Blind Channel, Conchita Wurst, Malik Harris та S10.

Транслюємо наживо.

Знайшли росіян, які знущалися над родиною на Чернігівщині

Правоохоронці змогли встановити особи російських солдатів, підозрюваних у катуванні та ґвалтуванні людей в окупованому селі на Чернігівщині.

Російські військові зайняли будинок, в якому проживала жінка з двома онуками. Хлопця росіяни били і виганяли ночувати на двір на морозі, а дівчинка потерпала від сексуальних домагань.

Андрій Чудін та Руслан Кулієв служать у 80 танковому полку, що входить до 90 гвардійської танкової дивізії. Він дислокується в місті Чебаркуль, Челябінської області Російської Федерації. Журналісти-розслідувачі проєкту "Телебачення Торонто" дослідили сторінки військовослужбовців у соцмережах.

Де зараз перебувають підозрювані, в прокуратурі сказати не можуть. Не виключено, що вони продовжують воювати на території України. Повістки про виклик до Чернігівської обласної прокуратури на кінець червня опубліковані на сайті.

Найвірогідніше, справу Кулієва та Чудіна розглядатимуть заочно, тобто без їхньої участі. За жорстоке поводження із цивільним населенням під час війни росіяни можуть отримати строк від 8 до 12 років ув’язнення.

Генпрокурор США прибув до України з незапланованим візитом

Як пише CNN, генпрокурор США Меррік Гарланд зустрівся з генеральною прокуроркою України Іриною Венедіктовою 21 червня. Під час цієї зустрічі Гарланд оголосив про створення групи з розслідування воєнних злочинів. Вона працюватиме над виявленням та притягненням до відповідальності всіх, хто вчинив воєнні злочини в Україні.

Групу, за словами Гарланда, очолить "найвідоміший у Мін'юсті США мисливець за нацистами" Елі Розенбаум, і вона складатиметься з експертів із розслідувань, пов'язаних із порушеннями прав людини та військовими злочинами.

67-річний Розенбаум 36 років працює в Мін'юсті США і він допоміг міністерству у понад 100 випадках позбавити громадянства обвинувачених нацистів або депортувати їх.

Гарланд також повідомив, що Міністерство юстиції США направить трьох прокурорів для консультування України, а також країн Європи та Близького Сходу у боротьбі зі спробами Росії ухилитися від глобальних санкцій.

"Військовим злочинцям не сховатися. Міністерство юстиції США буде намагатися притягнути до відповідальності тих, хто вчиняє звірства в Україні", – сказав Гарланд.

Росія обстріляла Чугуїв на Харківщині, є загиблі

За попередньою інформацією, внаслідок обстрілу 6 людей загинуло, троє поранені, сказала Суспільному міська голова Галина Мінаєва. За її словами, росіяни обстріляли кілька частин міста. Загиблі — цивільні.

На Херсонщині військові РФ викрали колишнього голову Станіславської громади та його заступника

Російські військові викрали колишнього голову Станіславської територіальної громади Володимира Желуденка та його заступника Сергія Смутченка.

Як повідомив радник голови Сергій Хлань на сторінці у Facebook, в містах ситуація напружена, а в селах критична. Військові РФ не дають ні коридорів, ні можливості завести допомогу в окуповані населені пункти.

"В Херсоні люди жаліються на високі ціни, роботи стає все менше, відповідно й засобів, щоб жити. Щоб виїхати у місцевих немає грошей, немає розуміння куди або залишитись зобов’язують особисті причини такі як догляд чи допомога за старенькими", — зазначив Хлань.

Також радник голови ОВА написав, що в окупованих селах росіяни влаштували бізнес. Вони крадуть в одному населеному пункті, а перепродують чи міняють на горілку в іншому. Наприклад, так роблять з паливом.

Жителі Чугуєва, що на Харківщині, повідомляють про обстріл міста.

Велика Британія долучиться до процесу відбудови України

Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко провів зустріч з послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс.

Він розповів, що за дорученням президента України відстежуються всі руйнування інфраструктури унаслідок війни, а створена Зеленським Національна рада відновлення наразі напрацьовує формальні механізми для фіксації збитків, завданих війною.

Також був розроблений план відновлення та модернізації України, який почнуть реалізовувати з допомогою західних партнерів після перемоги.

Крім того, Кирило Тимошенко нагадав про план швидкої відбудови – fast recovery plan, який передбачає відновлення житлової інфраструктури, щоб люди могли повернутися у свої домівки, а також закладів освіти, критично необхідних медичних установ, мереж водо-, електро- й теплопостачання.

"Готуємо меморандум про практичну допомогу з боку асоціації найбільших міст Європи – Eurocities. Також сприяємо взаємодії наших міст із асоціаціями міст різних країн Європи. Крім того, залучаємо до реалізації проєктів з відновлення міжнародні організації, такі як ЮНІСЕФ тощо", – сказав він.

Зеленський підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції

"Закон про ратифікацію Стамбульської конвенції. Її головний зміст простий, але надзвичайно важливий. Це зобов'язання захищати жінок від насильства і різних форм дискримінації. Ми розділяємо європейські цінності. Для нас життя і здоров'я людини – найвища цінність", — написав президент Володимир Зеленський.

В Україні винесли шість вироків у справах щодо воєнних злочинів — Венедіктова

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова в ефірі телемарафону розповіла, що вісім справ щодо воєнних злочинах знаходяться в судах, 118 особам оголошено підозру.

"Всі справи, з якими ми заходимо в суд, ми в них впевнені. У нас на сьогодні є шість вироків. І це безпрецедентно швидко, тому що міжнародна спільнота вважала, що ми почнемо розслідування після закінчення війни. Ще у нас є 623 підозрюваних у справі про агресію. Це топверхівка військова, політична і пропаганди Російської Федерації”, —сказала Венедіктова.

Вона додала, що також важливий і Міжнародний кримінальний суд, оскільки деякі справи завершуватимуться в Україні, а деякі в МКС.

Окупанти тимчасово зайняли два населених пункти — Генштаб

Про це інформує Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні 21 червня.

На Волинському та Поліському напрямках зберігається загроза ракетних ударів з Білорусі.

На Сіверському напрямку противник продовжує обладнувати прикордонні райони та мінує місцевість. З мінометів та артилерії обстріляли райони населених пунктів Середина-Буда, Миропілля, Юнаківка Сумської області та Грем’яч на Чернігівщині.

На Харківському напрямку противник вів повітряну розвідку в районах населених пунктів Руська Лозова, Черкаська Лозова та Питомник.

На Слов’янському напрямку військові РФ основні зусилля зосереджують на утриманні раніше зайнятих позицій, веде оборону.

На Донецькому напрямку противник перегрупувався з метою посилення для подальших дій на Бахмутському напрямку.

На Сєвєродонецькому напрямку тривають бойові дії у місті Сєвєродонецьк. Окупанти закріплюються в населеному пункті Устинівка, ведуть наступ у напрямку Білої Гори, мають частковий успіх, бойові дії тривають.

На напрямку Тошківка – Підлісне військові РФ тимчасово захопили населені пункти Підлісне та Мирна Долина. Також мають частковий успіх в районі населеного пункту Гірське. Штурм у напрямку Високого українські воїни успішно відбили.

На Бахмутському напрямку обстріляли райони Берестового та Комишувахи. Вівсі наступ у напрямку Олександропілля – Комишуваха. Успіху окупанти не мали і відійшли.

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій противник не вів.

На Південнобузькому напрямку противник з метою виснаження особового складу та руйнування фортифікаційних споруд здійснював вогневий вплив по позиціях наших військ та вів повітряну розвідку БпЛА.

Росіяни захопили Тошківку — Гайдай

"Ворог захопив Тошківку, спрямувавши величезну кількість техніки та особового складу. Росіяни знов намагаються оточити наші війська. Лисичанськ обстрілюють надпотужно", — повідомив глава Луганської ВЦА Сергій Гайдай.

Віза не гарантуватиме росіянам в’їзд в Україну — прикордонники

Державна прикордонна служба готова до перевірки громадян Росії, які матимуть намір потрапити до України після введення візового режиму 1 липня, але віза не є стовідсотковою гарантією для перетину кордону. Про це повідомляє МЗС України.

Згідно з законодавством України про прикордонний контроль, на це впливають 5 критеріїв, яким мають відповідати іноземці: наявність дійсного паспорта, відсутність інформації про обмеження в’їзду під правоохоронних органів України, віза, наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення та підтвердження мети поїздки.

П'ятеро людей загинули, 11 поранені внаслідок обстрілу Харкова

П'ятеро людей загинули, 11 поранені внаслідок обстрілу Харкова вдень 21 червня, повідомив начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

Запорізька, Дніпропетровська області — повітряна тривога.

Росіяни кидають у підвали працівників захопленої ЗАЕС — мер Енергодара

Мер Енергодара Запорізької області Дмитро Орлов розповів, що російські окупанти кидають у підвали працівників захопленої Запорізької атомної станції, передає Радіо Свобода.

"Зараз забирають людей прямо з атомної станції, кажуть, що вас там хтось здав, і кидають до підвалів. Таких вже не один десяток працівників. Тобто люди лишаються в місті, щоб не було ніяких ядерних негараздів, безпечно експлуатували атомну станцію, під моральним та фізичним тиском. Партизанів мало залишається, навіть молодь виїжджає з міста. Хто буде експлуатувати атомну стацію, взагалі незрозуміло", — зазначив він.

Ратифікація Стамбульської конвенції — хороший сигнал для подальшого вступу України в Євросоюз, вважає спецпредставник ЄС Еймон Гілмор.

Еймон Гілмор прибув до України, щоб показати підтримку від ЄС, а також обговорити міжнародне розслідування порушення прав людини російськими військовими. У рамках візиту він відвідав Київщину.

Чи готовий він назвати злочини в Бучі геноцидом та як ЄС допомагає в документуванні російських злочинів — в інтерв'ю Суспільному.

Спеціальний представник ЄС Еймон Гілмор, фото: Олександр Брамський / Суспільне

Безробітних в Україні долучатимуть до будівництва — уряд

Уряд вирішив реформувати сферу зайнятості в Україні. Зокрема планується залучати безробітних до суспільно корисних робіт — розбору завалів або будівництва.

"Офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт. Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні — визначатиме місцева влада", — повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Держава сплачуватиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату у розмірі мінімальної (станом на зараз це 6500 грн).

Україна залучить досвід Португалії у зближенні з ЄС — Зеленський

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єром Португалії Антоніу Коштою.

"Провів розмову з прем’єр-міністром Антоніу Коштою. Подякував за  підтримку Португалією надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Домовилися залучати досвід Португалії в нашому зближенні з ЄС", — написав Зеленський у Twitter за підсумками розмови.

Німецькі гаубиці Panzerhaubitze 2000 вже в Україні

Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

Panzerhaubitze 2000 – німецька самохідна гусенична артилерійська установка. Може вести вогонь стандартними снарядами на відстань до 30-36 км, а з використанням активно-реактивних снарядів її далекобійність зростає до 67 км.

На Харківщині через обстріли загинули троє людей

Троє людей загинули внаслідок російського обстрілу села Золочівської громади Харківської області 21 червня.

Зеленський запросив Орбана в Україну

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, у якій запросив того відвідати Україну.

"Відбулася плідна розмова з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Дякуємо за підтримку українського суверенітету та надання притулку для українців під час війни. Домовилися розвивати співпрацю в енергетичній сфері. Дякуємо за підтримку статусу кандидата для України. Запросив його відвідати Україну", — написав Володимир Зеленський.

Як відомо, Угорщина виступає проти запровадження повної заборони на російські енергоносії. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто стверджує, що для того, аби країна могла обійтися без російської нафти й підтримати відповідне ембарго Європейського Союзу, їй потрібні 15-18 мільярдів євро.

Українські військові завдали удару по острову Зміїний — ОК Південь

Українські військові завдали удару по острову Зміїний — гарнізон РФ зазнав значних втрат, повідомляє ОК "Південь" без деталей. Військова операція триває.

Харківська область — повітряна тривога.

У ЦПД попередили про російські провокації на Дня вшанування пам’яті жертв війни

Центр протидії дезінформації попередив про можливі російські провокації 22 червня у День скорботи і вшанування пам’яті жертв німецько-радянської війни.

"Саме в цей день в різних регіонах України традиційно проходять десятки заходів з метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни", — йдеться у повідомленні.

Відтак у ЦПД говорять про висок ймовірність провокацій із боку військ РФ із можливими ракетними обстрілами.

Українські військові завдали удару по острову Зміїний

Українські військові завдали удару по острову Зміїний, повідомляє ОК "Південь".

За даними військовослужбовців, гарнізон Російської Федерації, який розташований на острові, зазнав значних втрат. У командуванні додали, що військова операція триває і потребує інформаційної тиші до її завершення.

Через пункт пропуску "Ягодин" на польському кордоні пропускатимуть лише вантажівки

У пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ" почнуть пропускати лише вантажівки та тимчасово автобуси, повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України.

"З 27 червня в пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ" запроваджується оформлення лише вантажних транспортних засобів. Водночас транспортні засоби з повною масою до 7,5 тонн та легковий транспорт буде перенаправлятися в інші пункти пропуску. Для руху порожніх вантажівок будуть виділені окремі смуги", — йдеться у повідомленні.

Також через "Ягодин" пропускатимуть рейсові автобуси до завершення реконструкції та будівництва пункту пропуску "Краківець".

Понад 90% українців впевнені, що Україна відіб'є напад Росії

Більшість українців впевнені, що Україна відіб'є напад Росії, і що для перемоги потрібно не менше ніж пів року, а то й більше.

Про це свідчать результати тринадцятого загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 18-19 червня 2022 року.

Дослідження показало, що 75% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку. 13% – протилежної думки, ще 12% – не змогли оцінити.

93% опитаних впевнені у тому, що Україна зможе відбити напад Росії. Високий показник впевненості спостерігається серед мешканців усіх макрорегіонів та представників різних вікових груп.

67% респондентів вважають, що для перемоги потрібно не менше пів року, або ж і більше часу. У перемогу за кілька місяців вірять чверть опитаних, за кілька тижнів – близько 6%. Дещо більше тих, хто прагне перемоги у коротший термін, – серед старших. Водночас навіть у цій віковій групі половина опитаних бачить перспективу перемоги за пів року або рік.

Швеція оголосила про екстрений план на випадок зупинки поставок російського газу

Енергетичне агентство Швеції розпочало реалізацію першого етапу екстреного плану постачання газу для західних і південних частин країни через можливі перебої, повідомляє Reuters.

Як зазначає видання, у такий спосіб країна готується до можливого припинення постачання природного газу з Росії.

Кількість українців, що підтримують вступ до ЄС та НАТО, зросла — опитування

Більшість українців підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі проведення референдуму, а також вірять в те, що це станеться у наступні 5 років. Про це свідчать результати тринадцятого загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 18-19 червня 2022 року.

Так, 87% опитаних підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі проведення референдуму, проти – 4%, не проголосували б – 8%. Підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх макрорегіонів та вікових груп. 69% опитаних вірять у вступ до ЄС у перспективі 5 років (40% – протягом 1-2 років, 29% – до п’яти років). Ще 14% вірять, що Україна стане членом ЄС у наступні 5-10 років, 3% – за 10-20 років. Лише 7% не вірять, що Україна інтегрується до Європейського Союзу.

Зросла підтримка вступу до НАТО: на референдумі цю ініціативу підтримали б 76%, проти – 10%, не проголосували б 12%. У березні 2022 підтримували вступ до Альянсу 68%. На відміну від вступу до ЄС вступ до НАТО обережніше сприймається мешканцями сходу країни (55% — за вступ, 20% – проти, 22% не прийшли б на голосування).

Німеччина оприлюднила список зброї для передачі Україні

Німецький уряд оприлюднив повний перелік зброї, яку планує передати Україні.

Серед іншого, у списку присутні 30 зенітних самохідних установок Gepard, 7 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000) та запчастини до них, ППО IRIS-T, 40 розвідувальних дронів, 13 бронетранспортерів М113, 3 реактивні системи залпового вогню MARS з боєзапасом та інші озброєння.

Окрім цього Німеччина поставить Україні артилерійські та зенітні боєприпаси, патрони до пістолетів, бойові каски, автомобілі, холодильники для медикаментів та аптечки, паливо та пайок, запчастини для винищувачів МіГ-29, протитанкові міни, гранати і кулемети.

З міркувань безпеки, Німеччина не оголошуватиме дати, коли відправить зброю

Суспільне дізналось, як працюють аферисти, що обіцяють чоловікам організувати виїзд за кордон

Журналісти редакції розслідувань Суспільного вивчили, як працює новий "ринок послуг" — продаж документів, з якими чоловіки начебто можуть уникнути обмеження на виїзд за кордон та перетнути його у воєнний час. Їх обіцяють в середньому за 1-2 тисячі доларів.

Розслідувачі встановили, що люди, які стоять за десятками анонімних телеграм-каналів, пропонують підробки або зникають, щойно отримавши гроші.

Швеція запустила екстрений газовий план на випадок зупинки поставок газу з РФ

Енергетичне агентство Швеції запустило перший крок триступеневого екстреного плану постачання газу для західних і південних частин країни на тлі газового шантажу Росії. Про це повідомляє Reuters з посиланням на пресслужбу агентства. Таким чином країна готується до можливого припинення постачання природного газу з Росії. Днем раніше сусідня зі Швецією країна, Данія, яка постачає Швецію газ трубопроводом, оприлюднила аналогічне попередження.

Семеро цивільних отримали поранення внаслідок обстрілу Харкова

За попередніми даними, семеро цивільних отримали поранення внаслідок обстрілу Харкова вдень 21 червня, повідомив голова Харківської ОВА Синєгубов. Харків'ян просять не перебувати на вулицях.

Вступ до ЄС підтримують 87% українців, до НАТО – 76% – соцопитування

Переважна більшість українців підтримала б вступ України до Європейського Союзу та НАТО у разі проведення відповідних референдумів. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” 18-19 червняПід час дослідження методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) було опитано 1 200 респондентів у всіх підконтрольних уряду регіонах, де працює український мобільний зв’язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики. Вибірка репрезентативна за віком, статтю й типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: трохи більше ніж 2,8%..

87% опитаних підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі проведення референдуму, проти – 4%, а 8% не проголосували б. Підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх макрорегіонів та вікових груп.

69% респондентів вірять у вступ до ЄС у перспективі 5 років, 40% – протягом 1–2 років, інші 29% – протягом 5 років. Ще 14% вірять, що Україна стане членом ЄС у наступні 5–10 років, 3% – через 10–20 років. Лише 7% не вірять, що Україна інтегрується до Європейського Союзу.

Зросла підтримка вступу до НАТО. На референдумі цю ініціативу підтримали б 76% українців, проти проголосували б 10%, не голосували б 12%.

У березні 2022 року підтримували вступ до Альянсу 68%.

Білорусь перекинула до українського кордону до 4 тисяч військових.

Білорусь перекинула до українського кордону до 4 тисяч військових.

У прикордонній зоні також присутні й російські війська, які наразі розквартировані по різних містах, заявив речник Міноборони України Олександр Мотузяник. При цьому він підкреслив, що поки що міністерство не бачить ознак підготовки наступу.

У Запорізькій області відбувся обмін тілами загиблих військовослужбовців

У Запорізькій області відбувся обмін тілами загиблих військовослужбовців. Україна повернула тіла 35 військових, повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції.

Усі країни ЄС готові підтримати кандидатство України на вступ до блока — Bloomberg

Усі 27 країн-членів Європейського Союзу мають намір офіційно схвалити надання Україні статус кандидата на вступ до ЄС.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

"27 держав-членів Європейського Союзу мають намір офіційно надати Україні статус кандидата пізніше цього тижня після зустрічі послів ЄС у понеділок (20 червня — ред.), на якому ніхто не заперечував проти цього рішення", — йдеться у повідомленні.

Строковиків, що вижили на затонулому крейсері “Москва”, знову посилають у зону бойових дій — ЗМІ

Російські військовослужбовці строкової служби, що вижили на затонулому крейсері “Москва”, повідомили, що їх знову посилають у зону бойових дій. Їхні батьки вимагають від прокуратури втрутитися. Про це пише “Новая газета. Европа”, яка отримала доступ до відповідного звернення батьків.

У листі до військової прокуратури Севастополя, Комітету солдатських матерів та до Уповноваженого з прав людини йдеться про те, що — попри обіцянки — військовослужбовців досі не перевели на сушу.

За даними батьків, їхні діти перебувають на сторожовому кораблі “Ладный”, введеному в експлуатацію у 1981 році. Рідні матросів наполягають, що корабель потребує ремонту та не дуже придатний для походів.

“Є інформація від військовослужбовців про подальший вихід у море для участі у СВО (спецоперації – ред.) сторожового корабля “Ладный” приблизно 30 червня. Просимо провести перевірку щодо можливої ​​участі “Ладного” у СВО з екіпажем, у складі якого перебувають військовослужбовці строкової служби”, — йдеться у документі.

У листі також сказано, що зараз на кораблі перебувають 49 “строковиків” із крейсера "Москва". Багато хто з них не хоче знову брати участі у воєнних діях.

Харків'яни повідомляють про вибухи у місті та перебої з електрикою, передають кореспонденти Суспільного.

У Бородянці проведуть громадські слухання щодо будівництва житлового комплексу

У Бородянці місце розташування нового житлового комплексу для людей, які втратили житло через російську військову агресію, обиратимуть на громадських слуханнях. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

За його словами, перед будівництвом буде визначена процедура, яка, зокрема передбачає і громадські слухання.

"Запевняю, наразі жодних рішень щодо розташування нових будинків замість зруйнованих не прийнято. Люди, які втратили власні оселі через війну, самостійно вирішуватимуть, де їм жити. І якщо мешканці вирішать, що необхідно зводити будинки на місці зруйнованих, так воно і буде", — сказав Олексій Кулеба.

Росіяни випустили з полону начальника пожежної частини Енергодара

Росіяни випустили з полону очільника пожежної частини тимчасово окупованого Енергодара Віталія Трояна. Про це 21 червня повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов із посиланням на телеграм-канал "Енергодар сьогодні".

21 червня розпочинається другий етап підтвердження участі в основній сесії національного мультипредметного тесту — Шкарлет

21 червня розпочинається другий етап підтвердження участі в основній сесії національного мультипредметного тесту (НМТ). Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Підтвердження відбуватиметься через інформаційну сторінку на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Другий етап триватиме до 7 липня.

На цьому етапі потенційні учасники, які підтвердили бажання складати НМТ у період з 20 травня до 7 червня, мають остаточно визначитися з населеним пунктом, де їм буде зручно проходити тестування.

Можливість завантажити запрошення-перепустку з’явиться тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ — після 12 липня. У перепустці будуть дата, час і місце основної сесії.

Вступникам, які з 20 травня до 7 червня підтвердили участь у НМТ і хотіли б скласти тестування в додаткову сесію, потрібно пропустити другий етап вибору місця проходження НМТ під час основної сесії. Натомість їм потрібно підтвердити участь у додатковій сесії і протягом із 8ー18 липня вибрати із запропонованого переліку країну/місто, де вони бажають скласти тестування.

Основна сесія НМТ відбуватиметься у 21 області України і Києві, а також у містах 23 країн. У додаткову сесію учасники зможуть скласти тестування також у США (м.Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, та м.Сакраменто, штат Каліфорнія), Німеччині (м.Берлін), Фінляндії (м.Гельсінкі) й Люксембурзі (м.Люксембург), Словенії (м.Марібор), Швейцарії (м.Берн).

"Додому в Європу". У Тбілісі десятки тисяч людей 20 червня вийшли на акцію підтримки членства Грузії в ЄС

У Тбілісі десятки тисяч людей 20 червня вийшли на акцію підтримки членства Грузії в ЄС після того, як Єврокомісія рекомендувала відкласти її кандидатуру.

Російська армія вдарила по інфраструктурі харківського метро: поранена людина

Одна з російських балістичних ракет, випущених по Харкову 20 червня, вдарила по об'єкту Харківського метрополітену. Одна людина поранена. Пошкоджені щонайменше три поїзди.

Про це 21 червня журналістам розповів начальник Головного управління поліції Харківщини Володимир Тимошко, передає кореспондент Суспільного.

"Був завданий удар по інфраструктурі харківського метрополітену. Зокрема — по місцю розташування потягів метрополітену. В результаті чого було пошкоджено як мінімум три потяги, які обслуговують харківській метрополітен... Внаслідок удару по інфраструктурі метрополітену є поранений. Це середній ступінь тяжкості, будемо сподіватись, що загрози життю не буде", — сказав Тимошко.

З початку військової агресії Росії в Україні на Херсонщині викрали понад 400 людей — прокуратура

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці Херсонщини зафіксували факти викрадення або зникнення 408 людей. Про це Суспільному повідомила головна спеціалістка з питань інформаційної політики Херсонської обласної прокуратури Анна Чернявська.

Серед викрадених:

  • п'ятеро міських голів - Каховки, Таврійська, Скадовська, Голої Пристані та Берислава. Голопристанський міський голова Олександр Бабич і досі залишається в полоні.
  • троє сільських голів - Новоолександрівської, Бехтерської та Милівської ОТГ,
  • голова Чорнобаївської селищної ради та його заступник,
  • Троє старост — сіл Стара Збурївка, Зміївка та Осокорівка,
  • секретар Новокаховської міської ради,
  • 15 депутатів обласної та місцевих рад,
  • 43 правоохоронці,
  • 20 активістів
  • двоє священнослужителів.

"Наразі слідству відомо про звільнення 259 громадян. Продовжують незаконно утримувати окупанти 149 осіб. Досудове розслідування у цих кримінальних провадженнях триває", — розповіла Анна Чернявська.

За її словами, ці цифри не остаточні, в місцях ведення активних бойових дій та на окупованій території інформація уточнюється.

РФ забороняє жителям окупованих територій Дергачівщини на Харківщині телефонувати рідним — голова громади

Росіяни запровадили суворі обмеження в тимчасово окупованих населених пунктах Дергачівської громади Харківської області. Про це повідомив голова громади Вячеслав Задоренко.

За його даними, російські війська на сьогодні контролюють Козачолопанський і Проходівський округи, більшу частину Токарівського старостату. У Цупівці та в районі Великих Проходів тривають бойові дії.

"В окупованих населених пунктах Дергачівщини люди перебувають майже в повній ізоляції. Окупанти ввели суворі обмеження на пересування, забороняють місцевим мешканцям телефонувати рідним та близьким, не забезпечують людей продовольством і медикаментами", — сказано в повідомленні.

Задоренко назвав неможливою організацію зелених коридорів.

У Росії українці досі не отримали обіцяних виплат — "Новая газета. Европа"

З початку війни в Росії опинилося понад мільйон людей, що прибули з України. Кожному з них обіцяли одноразово видати по 10 тисяч карбованців (близько 170 євро). Багато хто подав заяви на виплати ще наприкінці лютого, але досі не отримав жодної копійки. Все, що їм пропонують, – чекати. Про це пише “Новая газета. Европа”.

Люди в бомбосховищах "Азоту" відмовляються евакуюватись — Гайдай

Люди, які перебувають в бомбосховищах заводу "Азот" у Сєвєродонецьку, відмовляються від евакуації. Наразі там 568 людей, серед них 38 дітей. Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"На заводі є кілька бомбосховищ, там переважно знаходяться працівники підприємства зі своїми родинами. Вони на відріз відмовились евакуюватись. Наразі у них є харчі, вода та елементарні ліки", — повідомив Гайдай.

Росія протягом останніх двох днів збільшила кількість ударів по Харкову — поліція

Протягом останніх двох днів збільшилася кількість артилерійських, ракетних ударів по Харкову з боку Росії. Також окупанти знову дистанційно мінують території. Про це 21 червня повідомив керівник поліції Харківщини Володимир Тимошко, передають кореспонденти Суспільного.

"Останні два дні кількість артилерійських, ракетних ударів, РСЗВ, а також дистанційного мінування територій збільшилася. Наприклад, не було дистанційного мінування територій поблизу міста Харкова, а також великих населених пунктів як, наприклад, Чугуїв, приблизно два тижні. Вчора відбулося, сьогодні відбулося, два дні поспіль", — сказав Тимошко.

Спекулюють на податках та штрафах: Держспецзв’язку попередив про нову кібератаку

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації повідомила про нову кібератаку, в якій хакери спекулюють на темі штрафів від податкової. Про це повідомляє пресслужба Держспецзв'язку.

"Виявлено шкідливий документ "Накладення штрафних санкцій.docx" відкриття якого призведе до завантаження HTML-файлу та виконання JavaScript-коду (CVE-2022-30190), який забезпечить завантаження та запуск шкідливої програми Cobalt Strike Beacon", — йдеться у повідомленні.

Фахівці з’ясували, що згаданий DOCX-документ містився в захищеному паролем архіві "НакладенняШтрафнихСанкцiй.zip", який розповсюджувався засобами електронної пошти, начебто, від імені "Державної податкової служби України". В темі листа зазначалося, що це — "Повідомлення про несплату податку".

"Активність має персистентний характер та відстежується за ідентифікатором UAC-0098", — зауважили в Держспецзв'язку.

СБУ заявила про викриття російської агентури в держорганах

Служба безпеки повідомила про викриття російської агентури, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України. Про це інформує пресслужба СБУ.

"Агентурна мережа ФСБ вела розвідувально-підривну діяльність в органах влади. Щоб знешкодити її, контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію", — йдеться у повідомленні.

У результаті у Києві правоохоронцям вдалося затримати завідувача відділу секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій Торгово-промислової палати.

"Ці посадовці передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців", — пояснили в СБУ.

Як зазначається, російські куратори платили їм за інформацію від 2 до 15 тисяч доларів за завдання. При цьом розмір суми залежав від рівня таємності і важливості зібраних даних.

За даними правоохоронців, урядовця завербували у 2012 році під час подорожі в Росію два кадрові співробітники ФСБ.

Російські окупанти мінують територію Чугуївського району Харківщини

Російська армія мінує територію Чугуївського району. Жителів закликають бути обережними і не наближатися до небезпечних предметів. Протитанкові міни окупанти розміщують дистанційно, повідомив журналістам 21 червня начальник Головного управління Нацполіції Харківщини Володимир Тимошко. Про це інформують кореспонденти Суспільного.

"Зранку сьогодні були розкидані по місту Чугуєву дистанційно міни протитанкові. Протитанкові міни мають механізм самознищення, вони знищуються впродовж часу — від однієї години до 48 годин, що викликає значну небезпеку для місцевих мешканців", — сказав Тимошко.

За його словами, йдеться про протитанкові міни ПТМ-1 зеленого кольору.

"Самоліквідовується впродовж часу, час залежить від температури навколишнього середовища. Чим тепліше на вулиці, тим скоріше вони вибухають... Зараз вибухотехніки Нацполіції, ДСНС, ЗСУ здійснюють розмінування місцевості — це досить велика місцевість у місті Чугуєві. Це декілька кварталів у місті. Поліція здійснює охорону цієї території з метою, щоб туди не зайшли місцеві мешканця, не стали жертвами кацапів", — сказав Тимошко.

Попередження для жителів Чугуївщини опублікувала районна державна адміністрація.

Верховна рада повернула мита та оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто

Верховна рада повернула мита та оподаткування ПДВ  на імпортні товари та розмитнення авто (з 01.07). Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Російські окупанти в Мелітополі запровадили платні "перепустки" та інші корупційні схеми — міський голова Федоров

У тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області представники окупаційної адміністрації поширюють свої корупційні схеми. Зокрема, вони продають "спецперепустки" та вимагають гроші під час перетину блокпостів. Про це в ефірі Національного телемарафону повідомив міський голова Іван Федоров.

За його словами, окупанти вимагають від водіїв вантажних автомобілів так звану "жовту" перепустку для перетину російських блокпостів на окупованих територіях.

"Окупанти розробили якісь перепустки, на яких ставлять печатку військової комендатури й продають їх. Ці перепустки дозволяють вільне пересування по тимчасово окупованих територіях", — сказав Федоров.

Також російські військові вимагають гроші із людей, які хочуть виїхати з тимчасово окупованої території. Під час перетину російських блокпостів, побори складають від 300 грн до 3 000 грн з одного автотранспортного засобу, сказав Федоров.

Майже 30 тисяч людей проголосували за перейменування київської вулиці на честь Романа Ратушного

З-поміж різних варіантів перейменування вулиці Волгоградської, що у Солом'янському районі, найбільше голосів — 29923 — віддали за перейменування її на честь загиблого на війні активіста Романа Ратушного. Це випливає з оприлюднених КМДА результатів рейтингового голосування у застосунку "Київ Цифровий" щодо перейменування міських об'єктів, назви яких пов'язані з Росією або її сателітами.

Голосування тривало до 19 червня і, за даними КМДА, участь у ньому взяли понад 6,5 мільйонів людей.

"До рейтингового електронного голосування щодо перейменувань увійшли 296 об’єктів, які були відібрані експертною комісією. Громадяни України активно брали участь у процесі перейменування та віддали понад 6,5 мільйонів голосів за нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ", — повідомив заступник мера, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Згодом на основі експертних висновків депутати Київської міської ради ухвалюватимуть рішення щодо перейменувань міських об’єктів.

На Сумщині 2063 будівлі зазнали пошкоджень внаслідок російських обстрілів та авіаударів

У Сумській області, станом на 21 червня, нараховується 2063 будівлі, які зазнали руйнувань внаслідок російських обстрілів. Про це Суспільному сказав заступник голови Сумської ОВА Олег Клименчуков.

Найбільше зазнали пошкоджень внаслідок російських обстрілів приватні будинки. Таких в області 1310. Також пошкоджені 198 багатоквартирних будинків. До переліку пошкоджених будівель внесені також об'єкти критичної інфрастурктури, освітні та медичні заклади, адмінбудівлі та приватні підприємства.

Найбільше пошкоджених обстрілами будівель — в Охтирському районі. На другому місці — Сумський район.

Наразі в області триває програма відновлення пошкоджених будівель. В першу чергу за бюджетні кошти відновлюватимуть багатоквартирні будинки та об'єкти критичної інфраструктури, сказав Клименчуков. За його словами, першочергово відновлюватимуть 266 будівель.

Окупанти гатили з артилерії, ЗРК та авіації по населених пунктах Донеччини

Протягом 20 червня російські окупаційні війська обстріляли 16 населених пунктів Донеччини. Обстрілами зруйновані 54 цивільні об'єкти, троє людей загинули, двоє отримали поранення. Про це повідомляє пресслужба поліції Донеччини.

Окупанти гатили з авіації, ЗРК "С-300", реактивних систем "Торнадо-С" та "Ураган", артилерії, танків, також вони застосовували касетні снаряди. Під обстрілами опинились Авдіївка, Мирноград, Гірник, Курахове, Бахмут, Торецьк, Дружківка, Сіверськ, Желанне, Курахівка, Гостре, Нью-Йорк, Опитне, Резніківка, Тоненьке та Біла Гора.

"️Руйнувань зазнали 54 цивільних об’єкти – 41 житловий будинок, 10 із них багатоквартирні, дошкільний навчальний заклад, ферма, шахта, заводи, виправна колонія тощо", — йдеться у повідомленні.

За інформацією голови Донецької ОВА Павла Кириленка, на Донеччині від обстрілів окупантів загинули троє людей у Нью-Йорку, Старій Миколаївці та Кураховому, ще двоє отримали поранення.

У Києві обмежать рух Південним мостом — КМДА

З 22 червня рух Південним мостом закриють для приватного транспорту. Проїжджати дозволено громадському і спецтранспрту. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Рух Південним мостом буде дозволено лише для спецтранспорту екстрених та аварійних служб, громадського транспорту, транзитного вантажного транспорту, а також авто зі спеціальними перепустками. Рух приватних автівок обмежується, йдеться у повідомленні.

Водночас про причини і терміни обмеження руху не повідомляється.

"Місто закликає водіїв із розумінням поставитися до незручностей та планувати маршрути заздалегідь, аби дотримуватися ПДР та комендантської години", — зазначають у КМДА.

Інсулінозалежним у Маріуполі загрожує смерть через відсутність ліків — Андрющенко

В окупованому Маріуполі хворим на цукровий діабет загрожує смерть через відсутність інсуліну та медичної допомоги. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

За його інформацією, у місті наразі залишилось понад тисячу хворих на цукровий діабет. Щодня хірурги роблять від трьох до п'яти операцій з ампутації кінцівок цій категорії пацієнтів.

"Нестачу лікарів окупанти намагаються вирішувати "волонтерськими бригадами лікарів" з Росії. Поки результату від цього замало. Через відсутність обладнання, реактивів та ліків все лікування схоже на "помазати зеленкою та відпустити додому", — повідомив він.

Протягом доби обстріли Миколаївщини військами РФ спричинили дві пожежі

Протягом доби 20 червня війська Російської Федерації обстріляли території громад двох районів Миколаївської області. У двох громадах сталися пожежі. Про це повідомила пресслужба Миколаївської обласної військової адміністрації.

На Харківщині за добу від ударів РФ троє людей загинули, семеро — поранені

У Харкові та області внаслідок російських обстрілів загинули троє людей, поранення дістали семеро. Жителів регіону закликають не перебувати на вулицях без нагальної потреби.

Про це вранці 21 червня повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його даними, серед поранених — працівник транспортного підприємства в Салтівському районі Харкова. Внаслідок обстрілу там також сталася пожежа.

Евакуаційними потягами на Львівщину прибули ще 208 вимушених переселенців

До Львова евакуаційними потягами 20 червня прибули ще 208 вимушених переселенців. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

РФ не змогла встановити повний контроль над Чорним морем — британська розвідка

Українські Збройні сили завадили РФ встановити повний контроль над Чорним морем та зірвали план зі створення військової загрози для Одеси. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

"Можливості української берегової оборони значною мірою нейтралізували здатність Росії встановити контроль над морем та розмістити морські сили у північно-західній частині Чорного моря. Це підірвало життєздатність початкового плану дій Росії щодо вторгнення, який передбачав створення ризику для Одеської області з моря", — йдеться у повідомленні.

Окрім того, британська сторона підтвердила знищення російського буксиру "Василий Бех" за допомогою ракет Harpoon.

"17 червня 2022 року українські сили заявили про своє перше успішне застосування подарованих Заходом протикорабельних ракет Harpoon для поразки російських морських сил. Метою атаки майже напевно був російський військово-морський буксир "Рятувальник Василь Бех", який доставляв озброєння та особовий склад на Зміїний острів у північно-західній частині Чорного моря", — зазначили у міністерстві.

При цьому знищення корабля під час операції з поповнення запасів демонструє труднощі, з якими стикається Росія, намагаючись підтримати свої сили, які окупували острів Зміїний.

Вибухи на Чернігівщині і в Миколаєві, обстріли на Донбасі. Як минула ніч у регіонах

На Чернігівщині вночі були вибухи. Зранку вибухи лунали у Миколаєві. Донбас — під обстрілами. На Херсонщині відбуваються активні бойові дії. Про це станом на 8 ранку повідомили Суспільному у зведенні військово-цивільних адміністрацій.

Чернігівщина: вночі неподалік прикордонного пункту пропуску Грем’яч зафіксовано вибухи, ймовірно з міномету. Наразі інформація щодо наслідків уточнюється.

На Дніпропетровщині російські військові вночі знову обстріляли Криворізький район. Влучили по двох селах. Люди не постраждали. Детальна інформація з’ясовується.

Харків: обстріли окупантів активізувалися, за ніч зазнали ударів північні райони міста. Попередньо, постраждав об’єкт критичної інфраструктури та виникла пожежа в корпусі освітнього закладу. Одна людина поранена.

По області протягом доби зазнавали ракетних та артилерійських ударів Харківський район, Чугуївський та Ізюмський райони. За добу 3 загиблих і 4 поранених.

В Ізюмському районі досі триває масштабна пожежа на нафтопереробному підприємстві. Працюють рятувальники.

Луганщина: Сєвєродонецьк та Лисичанськ — під обстрілами, застосовувалась авіація. Зруйновано більше десяти багатоповерхівок, приватні будинки, будівля відділу поліції. Станом на 8 ранку знайдено тіло одного загиблого.

Серйозні руйнування у Гірському – пошкоджені 13 будинків, Новоіванівці – сім, у Врубівці зруйнований ліцей.

Росіяни влучили в будівлю “Азоту”, обстріляли територію цегляного заводу, почергово відкрили вогонь в районі трьох мостів.

Один цивільний загинув, один поранений.

Донеччина: по всій лінії фронту — обстріли; обстріляні Авдіївка, Зайцеве, Торецьк, м.Залізне, смт Нью-Йорк, Бахмут, с. Ближня Диліївка, с. Шевченко, с. Первомайське, с. Павлівка.

Пошкоджено 21 об’єкт, у т.ч. 6 багатоповерхівок і 6 приватних будинків.

Один цивільний загинув, 10 людей поранені.

Вночі окупанти обстріляли Авдіївку РСЗО "Град" з магнієвим зарядом. Спалили школу, вже третю в цьому місті.

Миколаївщина: зранку у Миколаєві лунали вибухи. Інформація уточнюється.

Ввечері 20 червня та зранку 21 червня обстрілів зазнала Широківська громада. За попередньою інформацією, потерпілих немає, інформація щодо пошкоджень уточнюється.

Тривають обстріли у Березнегуватській громаді. Інформація щодо потерпілих і пошкоджень уточнюється.

Миколаївський район: за даними ОК “Південь”, 20 червня чотири ракети Х-31А з російського винищувача та одна ракета типу “Онікс” з берегового ракетного комплексу були спрямовані на Очаків та влучили в сільськогосподарські угіддя у передмісті. Потерпілих немає.

Внаслідок обстрілів 20 червня смт Первомайське Первомайської громади зафіксовано пошкодження господарських приміщень, займання господарчої будівлі. Після російських обстрілів 20 червня у с. Лимани Галицинівської громади виникла пожежа житлового будинку та сухої трави. Потерпілих немає.

Вночі було обстріляно Первомайську громаду. За попередньою інформацією, потерпілих немає, пошкоджені будинки.

Херсонщина: активні бойові дії, використання окупантами різної зброї, включаючи ту, що заборонена міжнародною конвенцією. Ситуація на Херсонщині залишається вкрай складною. Особливо тяжко у населених пунктах, розташованих біля Снігурівки, Зеленодольської громади та на кордоні із Миколаєвом.

Критичною залишається ситуація із відновленням електроенергії та води у селах Бериславського району.

Відносно спокійно ніч минула на Волині, у Закарпатті, на Рівненщині, в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Вінницькій, Одеській, Запорізькій, Тернопільській, Хмельницькій областях, на Кіровоградщині, Черкащині, Полтавщині, Сумщині, Київщині та Житомирщині.

Україна отримала статус партнера-учасника Ініціативи трьох морів

Україна отримала статус партнера-учасника Ініціативи трьох морів — Тримор’я. Про це повідомив президент Польщі Анджей Дуда. За його словами, новий тип партнерства було створено на саміті Ініціативи трьох морів у понеділок, 20 червня, у Ризі, де зібралися лідери країн трьох морів (12 країн центральної Європи, які входять до ЄС). Про це повідомляє TVN 24.

“Ми вирішили створити особливий новий тип партнерства з Трьома морями. Окрім Стратегічного партнерства – партнерство за участі, новий тип партнерства, який не зарезервований лише для України. Ми віддали його Україні сьогодні, але ми припускаємо, що таке саме партнерство можуть отримати й ті країни, які розташовані в Центральній Європі і не є членами Європейського Союзу, але прагнуть до нього приєднатися”, – сказав Дуда після засідання.

Одеська, Миколаївська області — відбій тривоги.

Росія втратила у війні з Україною близько 34 100 військових — Генштаб

Станом на ранок 21 червня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 34 100 військовослужбовців. Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України. За добу росіяни втратили біля 300 військовослужбовців.

Також росіяни втратили:

  • танків — 1496 (+19) од,
  • бойових броньованих машин — 3606 (+18) од,
  • артилерійських систем — 752 (+3) од,
  • систем ракетно-залпового вогню — 239 (+1) од,
  • засоби ППО — 98 (+0) од,
  • літаків — 216 (+0) од,
  • гелікоптерів — 181 (+0) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 611 (+10),
  • крилаті ракети — 137 (+7),
  • кораблі /катери — 14 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн — 2537 (+10) од,
  • спеціальна техніка — 59 (+4).

Найбільших втрат армія РФ зазнала на Бахмутському та Авдіївському напрямках, повідомили у Генштабі. Дані уточнюються.

В окупованій Херсонській області військові РФ продовжують викрадати людей

В окупованій Херсонській області військові РФ продовжують викрадати людей. Пошуково-рятувальний загін "Мілена" опублікував нові дані про викрадення жителів Херсона, про що повідомили їхні родичі.

Окупанти масовано обстрілюють Лисичанськ, кількість жертв встановлюють — Гайдай

Протягом 20 червня російські окупаційні війська масовано обстрілювали Лисичанськ та інші населені пункти Луганщини. За попередньою інформацією, одна людина загинула, ще одна отримала поранення. Українські військові відбили штурм окупантів у Сиротиному. Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Обстріли Лисичанська тривали позаминулу ніч та увесь вчорашній день. Застосовувалася авіація. Зруйновано більше десяти багатоповерхівок, приватні будинки, будівля відділу поліції. На поточний момент знайдено тіло одного загиблого. Поранену жінку одразу евакуювали до Краматорська", — повідомив він.

Остаточну кількість загиблих та поранених встановлюють.

Також Під обстрілами опинились інші населені пункти Луганщини. У Гірському зруйновані 13 будинків, у Новоіванівці — сім, у Врубівці обстрілами зруйнований ліцей.

У Сєвєродонецьку у промзоні тривають бої. Окупанти вчергове обстріляли "Азот" та влучили у будівлю першої прохідної. Також вони обстрілювали цегельний завод та район трьох мостів.

"Тривають бої поблизу Миколаївки. Штурмові дії російської армії поблизу Білої Гори та Сиротиного на цей час безрезультатні", — додав Гайдай.

Одеська, Миколаївська області — повітряна тривога!

Київ та область, Черкаська, Житомирська області — відбій тривоги.

Київ та область, Житомирська, Черкаська області — повітряна тривога!

Запорізька область — повітряна тривога!

Нардепа Дмитра Лубінця пропонують призначити новим омбудсманом — замість Людмили Денісової

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс пропозицію щодо кандидатури народного депутата України Дмитра Лубінця на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Про це Стефанчук зранку 21 червня написав у Facebook.

Дмитро Лубінець у 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання як безпартійний самовисуванець за 60 округом (Донецька область). Член депутатської групи "За майбутнє".

Голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Донецька, Харківська області — відбій тривоги.

У Херсоні чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Ювенальні прокурори: 323 дитини загинули внаслідок збройної агресії РФ в Україні

Більш ніж 910 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. Станом на ранок 21 червня офіційне число загиблих дітей не змінилося — 323. Зросла кількість поранених — 587. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

Ці дані не остаточні, зазначили в ОГПУ.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області — 302, Харківській — 174, Київській — 116, Чернігівській — 68, Луганській — 54, Херсонській — 52, Миколаївській — 48, Запорізькій — 30, Сумській — 17.

Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Черкаська, Запорізька області — відбій тривоги.

Нобелівську премію миру російського журналіста Муратова на аукціоні продали за понад 100 млн доларів. Гроші підуть українським дітям-біженцям

Нобелівську премію миру, яку російський журналіст Дмитро Муратов виставляв на аукціон, щоб зібрати гроші для українських дітей-біженців, продали за рекордні 103,5 мільйона доларів. Про це пише The Guardian.

Раніше найбільше заплатили за Нобелівську медаль у 2014 році, коли Джеймс Вотсон, чиє спільне відкриття структури ДНК принесло йому Нобелівську премію в 1962 році, продав свою медаль за 4,76 мільйона доларів.

Муратов був нагороджений золотою медаллю в жовтні 2021 року. Він був головним редактором російського незалежного видання “Новая газета”. Воно закрилося в березні на тлі придушення Кремлем журналістів і інакомислення після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Муратов вирішив продати медаль на аукціоні і пожертвувати саму грошову премію в розмірі 500 тисяч доларів на благодійність.

Муратов сказав, що виручені кошти підуть безпосередньо ЮНІСЕФ для допомоги дітям, переміщеним через війну в Україні. Розплавлені 175 грамів 23-каратного золота, що містяться в медалі Муратова, коштували б приблизно 10 000 доларів.

В інтерв'ю Associated Press перед аукціоном Муратов сказав, що особливо стурбований дітьми, які залишилися сиротами через конфлікт в Україні. “Ми хочемо повернути їхнє майбутнє”, — сказав він.

Харківська, Полтавська, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Черкаська, Сумська області — повітряна тривога.

В Авдіївці на Донеччині окупанти обстрілами знищили школу — ОВА

В Авдіївці вночі окупанти обстріляли школу снарядами РСЗО "Град" з магнієвим зарядом. Про це повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

На Донбасі армія РФ продовжує обстрілювати цивільну інфраструктуру — Генштаб

На Волинському та Поліському напрямках ситуація без суттєвих змін. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 21 червня.

На Сіверському напрямку російське військо продовжує посилено охороняти ділянки українсько-російського кордону. Обстріляло цивільну інфраструктуру в районі населеного пункту Середина-Буда Сумської області.

На Харківському напрямку армія РФ намагається утримати зайняті рубежі і не допустити виходу українських підрозділів в тил російського угруповання військ, що діє на Слов’янському напрямку. Російське військо обстріляло цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Дмитрівка, Чугуїв, Коробочкине, Стара Гнилиця та Базаліївка.

На Слов’янському напрямку неподалік Богородичного та Долини українські воїни відбили штурмові дії окупантів.

Росіяни систематично обстрілювали з артилерії райони населених пунктів Грушуваха, Вірнопілля, Адамівка та Мазанівка. Завдали авіаударів по об’єктах цивільної інфраструктури неподалік Богородичного.

На Краматорському напрямку активних дій російські військові не вели. Обстрілювали позиції сил оборони зі ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню та мінометів по лінії зіткнення.

На Сєвєродонецькому напрямку армія РФ продовжує обстріли підрозділів українських військ із артилерії різних калібрів. Завдала авіаударів поблизу Устинівки, Гірського та Лисичанська. Не припиняє штурмувати, щоб встановити повний контроль над Сєвєродонецьком. Окрім цього міста, українські воїни успішно протидіють штурмам в районах населених пунктів Сиротине та Біла Гора, повідомили у Генштабі.

На Бахмутському напрямку в районах населених пунктів Миколаївка, Вершина та Семигір’я військо РФ наступає, бої тривають. Крім того, російські військові обстріляли цивільну інфраструктуру неподалік Покровського, Миколаївки та Білогорівки.

На Авдіївському напрямку армія РФ завдала авіаційного удару в районі Нью-Йорка.

Обстріляла цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Очеретине, Авдіївка, Кам’янка, Нетайлово, Микільське та Оріхове.

На Курахівському напрямку зафіксовано авіаудар поблизу Щербаків. Захисники України припинили спроби російських штурмових дій в районі Мар’їнки. Військові РФ відступили.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках росіяни активних дій не вели.

На Південнобузькому напрямку армія РФ зазнає втрат. Намагаючись стримати підрозділи сил оборони України, обстрілює із артилерії, мінометів та реактивних систем залпового вогню райони Мурахівки, Тополиного, Білої Криниці та Мар’їного. Військові РФ завдали авіаційних ракетних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури в районі Очакова та Куцуруба. Ведуть повітряну розвідку БпЛА.

Одночасно посилюють фортифікаційне обладнання передових позицій спорудженням довготривалих вогневих точок.

Генштаб повідомляє про 5 носіїв високоточної зброї в акваторії Чорного та Азовського морів

У акваторії Чорного та Азовського морів в готовності до завдання ракетних ударів по об’єктах на території України утримуються 5 носіїв високоточної зброї. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 21 червня.

РФ має значні втрати у командному складі підрозділів повітряно-десантних військ — Генштаб

Внаслідок значних втрат у командному складі підрозділів повітряно-десантних військ, в РФ змушені набирати на військову службу офіцерів запасу з укладанням короткострокових контрактів терміном три місяці. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 21 червня.

Донецька область — повітряна тривога!

РФ створює інформаційні умови, щоб виправдати повільне та невдале просування до Слов’янська — ISW

РФ, ймовірно, створює інформаційні умови, щоб виправдати повільне та невдале просування до Слов’янська з південного сходу від Ізюма та на захід від Лимана. Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW).

Російські війська, ймовірно, активізують операції з перекриття українських ліній зв’язку уздовж траси Т1302 Бахмут-Лисичанськ для підтримки ескалації операцій у Сєвєродонецьку-Лисичанську.

Найближчий тиждень стане вирішальним для російських військ для завершення захоплення Сєвєродонецька. Російські війська зосередять війська та техніку в цьому районі, йдеться в аналітичному звіті. Російські війська контролюють весь Сєвєродонецьк, за винятком промзони "Азот", де тривають бої, додали аналітики.

Російські сили також продовжують протистояти подальшому просуванню українців на північ від Харкова до міжнародного кордону.

Російські війська продовжують оборонні операції вздовж південної осі, йдеться у звіті.

Українська партизанська діяльність продовжує ускладнювати зусилля російської окупаційної влади щодо консолідації контролю над окупованими територіями, зазначили аналітики.

21 червня Рада Безпеки ООН розгляне проблему підбурювання до насильства як одну з причини російської агресії проти України

21 червня Рада Безпеки ООН розгляне проблему підбурювання до насильства як одну з причини російської агресії проти України. Про це інформує Укрінформ з посиланням на секретаріат Радбезу ООН.

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбудеться засідання РАдбезу ООН на тему “Підбурювання до насильства, що призвело до скоєння жорстоких злочинів”.

Члени Радбезу та представники запрошених країн планують висловитися про причини війни в Україні. Зокрема, говоритимуть про роль пропаганди та мови ворожнечі в РФ, яку вони відіграли в розв’язанні війни. Ініціатором розгляду цього питання виступила Албанія. Вона головує в Радбезі ООН у червні.

На засіданні виступить спецпредставниця генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша з питань запобігання геноциду Аліса Ндеріту. Засідання розпочнеться о 17:00 за Києвом.

РФ з повітря і з тимчасово окупованого Криму нанесла масований ракетний удар — ОК "Південь"

РФ з повітря і з тимчасово окупованого Криму нанесла масований ракетний удар. Про це повідомили в оперативному командуванні “Південь”.

4️ ракети Х-31А з російського винищувача та ракета типу “Онікс” з берегового ракетного комплексу були спрямовані на Очаків та влучили в сільськогосподарські угіддя у передмісті.

Решта 9️ “Оніксів” були адресовані Одещині. В дельті Дуная пошкоджено житлові будинки на островах, в Білгород-Дністровському районі — влучання біля цвинтаря і біля об’єкту промислової інфраструктури. Без жертв та постраждалих. В Одесі внаслідок влучання у логістичний продуктовий склад загинула цивільна людина — охоронець.

Також на Херсонщині по українських позиціях наносився авіаційний удар гелікоптером Ка-52. Без втрат. У відповідь українськими гелікоптерами також атаковано скупчення російського війська.

На півдні знищили 25 військових РФ, самохідну реактивну установку розмінування і три російські склади боєприпасів — ОК "Південь"

На південному фронті українські ракетно-артилерійські та інші підрозділи знищили 2️5️ російських військових, танк Т-62, самохідну реактивну установку розмінування “Метеорит”, потужну станцію зв’язку, радіолокаційну станцію та станцію радіоелектронної боротьби, 2️ одиниці військової автомобільної техніки та 3️ склади боєприпасів. Про це повідомили в оперативному командуванні “Південь”.

Під час спроби провести повітряну розвідку на Миколаївщині росіяни також залишилися без двох БПЛА типу “Орлан-10”.

В Коблевому за 50 м від берега безконтрольно здетонувала принесена хвилями морська міна — ОК "Південь"

В Коблевому хвилями до берега принесло чергову морську міну. На відстані близько 50 метрів вона безконтрольно здетонувала. Через відсутність людей на пляжі та в прибережних водах ніхто не постраждав. Про це повідомили в оперативному командуванні “Південь”.

У Чорному морі перебувають 5️ кораблів, підводний човен та 4️ великих десантних кораблів РФ — ОК "Південь"

Корабельне угруповання РФ в північно-західній частині Чорного моря наразі складається з 5️ кораблів, одного підводного човна та 4️ великих десантних кораблів. Про це повідомили в оперативному командуванні “Південь”.

“Решта флоту, всупереч панічним вкидам ворожої пропаганди, перебуває в пунктах базування”, — йдеться у повідомленні.

Однак, загроза ракетного удару лишається актуальною, як не виключена і спроба висадки десанту, додали в командуванні.

Канада планує конфіскувати російські активи, що перебувають під санкціями

Парламент Канади планує найближчим часом ухвалити закон, який дозволить конфіскувати заморожені російські активи, що опинилися під санкціями.

Про це заявила міністр фінансів Христя Фріланд, передає Reuters.

"Що стосується санкцій проти Росії, то я сподіваюся, що найближчими днями мій законопроєкт по бюджету буде прийнятий. Він вперше в історії Канади містить норми, які дозволять нам конфіскувати, а також заморожувати санкційні активи", — зазначила Фріланд.

Арестович попередив про загрозу ракетних ударів РФ через знищення "вишок Бойка"

У найближчі чотири дні Росія може посилити ракетні удари по Києву з Чорного моря у відповідь на удари Збройних сил України по "вишках Бойка".

Про це заявив радник глави Офісу президента Олексія Арестовича в ефірі "Фейгін LIVE".

За його даними, всі шість носіїв крилатих ракет РФ вишикувалися в Чорному морі. У зв'язку з цим він закликав жителів Києва, зокрема Печерського та інших центральних районів, не ігнорувати сигнали тривоги.

"Сьогодні, завтра, післязавтра і післязавтра дуже рекомендую нашим громадянам, зокрема тим, хто проживає в Києві, особливо на Печерську — не нехтувати сигналами повітряної тривоги", — закликав Арестович.

Він зазначив, що ракетна атака РФ може бути відповіддю на удари ЗСУ по "вишках Бойка". Радник голови ОП нагадав, що після того, як після окупації Криму Росія вкрала "вишки Бойка", де розмістила засоби ППО і радіолокаційної розвідки, а також особовий склад берегової охорони.

Оріхівська громада Запорізької області — загроза артобстрілу.

З тимчасово окупованих територій Харківщини 20 червня евакуювалася майже тисяча людей

Майже тисяча людей 20 червня змогла виїхати з тимчасово окупованих територій на Харківщині.

Про це Суспільному розказали в організації "Допомагаємо виїхати", яка займається підготовкою евакуації.

Люди переходили дамбу у Печенізький громаді, там їх зустрічали волонтери гуманітарних штабів "Help me Kharkiv", "Незламний Харків", "Eventroom", "D20 Kharkiv", а також представники Червоного хреста. За словами волонтерів, виїхати на підконтрольні Україні території змогли жінки, діти та літні люди, інвалідів 20 червня не пропускали.

Верещук закликає жителів Херсонщини виїжджати, щоб полегшити деокупацію

Жителі Херсонщини мають скористатися можливостями, які їм надають окупанти для виїзду, щоб полегшити контрнаступ української армії для деокупації області. До цього закликала віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час брифінгу. Верещук наголосила, що жителі Херсонщини, особливо ті, в яких є діти, не повинні відмовлятися від можливостей для виїзду, які їм надають окупанти, бо це дозволить пришвидшити деокупацію області українською армією.

"Виїдьте, будь ласка, бо наша армія обов’язково докуповуватиме ці землі. Наша воля це робити є непохитною. І дуже-дуже важко потім буде відкрити гуманітарний коридор, коли там будуть діти. Це було важко в Маріуполі, а на Херсонщині це буде ще важче. Бо ворог вчиться, стає ще цинічнішим, використовує живий щит, особливо дітей. Ми знатимемо, що там діти, і ми будемо безсилі, і цього дуже не хочеться. Повірте, деокупація буде дуже швидко. Контрнаступ обов’язково буде", — наголосила Верещук.

Росіяни знищили 400 га лісу на Чернігівщині

Після російських авіаційних бомбардувань та ракетних обстрілів лісогосподарських ділянок Державного підприємства «Чернігівський військовий лісгосп» було пошкоджено більше 400 га лісу. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція в Чернігівській області.

"Спеціалістами Державної екологічної інспекції у Чернігівській області було проведено розрахунок збитків. Розмір шкоди, завданої злочинними діями окупантів, склав 3 мільярди 408 мільйонів 526 тисяч грн. Офіційні розрахунки будуть надані правоохоронним органам для формування матеріалів справ, представництва інтересів у судах і примусового відшкодування шкоди, спричиненої збройною агресією росіян", — йдеться в повідомленні.

Росіяни окупували частину Чернігівщини в лютому-березні. Під час окупації вони вбивали мирних жителів, бомбардували й обстрілювали міста й села. Найбільших збитків зазнав обласний центр.

Топ дня

Вибір редакції