Російська авіація показала низьку ефективність на війні в Україні — британська розвідка

Російська авіація показала низьку ефективність на війні в Україні — британська розвідка

Російська авіація показала низьку ефективність на війні в Україні — британська розвідка
Літак Су-35. Фото: mil.in.ua

Наземні та тактичні повітряні операції Росії протягом вихідних залишалися зосередженими на центральному секторі Донбасу.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на військову розвідку.

Зазначається, що на сьогодні під час війни в Україні російські ВПС показали низькі результати. Їхня неспроможність послідовно забезпечувати повітряні сили, ймовірно, є одним із найважливіших факторів, що стоять за дуже обмеженим успіхом російської кампанії.

"Вони (російські ВПС — ред.) не можуть отримати повну перевагу в повітрі і діяли в ризиковому стилі, рідко проникаючи глибоко за українські рубежі. Деякі з основних причин їхніх труднощів перегукуються з проблемами російських сухопутних військ", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці припускають, що протягом багатьох років велика частина російської повітряної бойової підготовки, швидше за все, була розроблена за чітким сценарієм і спрямована, щоб справити враження на вищих посадових осіб, а не розвивати активну ініціативу серед екіпажів.

"Хоча Росія має разючий список відносно сучасних і боєздатних бойових літаків, ВПС також майже напевно не змогли розвинути інституційну культуру та навички, щоб її персонал відповідав прагненням Росії забезпечити більш західний стиль сучасної повітряної кампанії", — йдеться у звіті.

У розвідці зазначили, що це призвело до того, що на виснажені сухопутні війська припадає більша, ніж планувалося, вага зусиль. Так само як і на передові крилаті ракети, запаси яких, ймовірно, закінчуються.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 117. Текстовий онлайн

Росія втратила у війні з Україною близько 33 800 військових — Генштаб

На Донбасі РФ інтенсивно застосовує авіацію — Генштаб

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок