ЄС ухвалив шостий пакет санкцій проти РФ — офіційна заява

Прапор ЄС. Фото: Unsplash

Європейський Союз ухвалив шостий пакет санкцій проти РФ через вторгення Росії в Україну. Інформація про це з'явилася на сайті Євросоюзу.

“З огляду на загарбницьку війну Росії проти України та підтримку Білорусі, що триває, а також повідомлення про звірства, вчинені російськими збройними силами в Україні, Рада вирішила сьогодні (3 червня — ред.) ввести шостий пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії та Білорусі”, — йдеться у повідомленні на сайті.

В ЄС наголошують, що нинішній пакет економічних санкцій ще більше обмежує здатність Кремля фінансувати війну в Україні.

“Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС і тим самим скорочуємо величезне джерело доходу для Росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також накладаємо санкції на винних у звірствах, які сталися в Бучі та Маріуполі, і тих, хто дезінформує та активно сприяє пропаганді війни президента Путіна”, — зазначив Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки ЄС Жозеп Боррель.

Нафта

ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з Росії до ЄС. Поступовий вихід з російської нафти триватиме від 6 місяців для сирої нафти до 8 місяців для інших нафтопродуктів.

Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських поставок і не мають життєздатних альтернатив, зазначається на сайті.

Крім того, Болгарія та Хорватія також виграють від тимчасових послаблень щодо імпорту російської морської сирої нафти та вакуумного газойлю відповідно, йдеться у повідомленні.

Відключення від SWIFT російських та білоруських банків

ЄС поширює заборону на надання спеціалізованих послуг фінансових повідомлень (SWIFT) на три додаткові російські кредитні установи – найбільший російський банк Сбербанк, Кредитний банк Москви та Російський сільськогосподарський банк, а також на Білоруський банк розвитку та реконструкції.

Мовлення

ЄС призупиняє мовлення в ЄС ще трьох російських державних телеканалів: “Россия РТР”/”РТР Планета”, “Россия 24”/“Russia 24” і “Международный телецентр”/TV Centre International.

“Ці структури використовувалися російським урядом як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включаючи пропаганду, з метою дестабілізації сусідніх з Росією країн та ЄС та його держав-членів”, — зазначили в ЄС.

Відповідно до Хартії основоположних прав ці заходи не завадять цим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати діяльність в ЄС, крім мовлення, наприклад, дослідження та інтерв'ю.

Обмеження на експорт

ЄС розширює список осіб та організацій, яких торкнулися обмеження на експорт товарів і технологій подвійного використання. Такі доповнення до списку включають як російські, так і білоруські організації. Крім того, ЄС розширить перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному розвитку сектору оборони та безпеки Росії. Це включатиме 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.

Консультаційні послуги

ЄС заборонить надавати РФ бухгалтерські й консультаційних послуги, послуги, пов’язані зі зв'язками з громадськістю, а також хмарними сервісами.

Індивідуальні списки

Крім того, Рада вирішила накласти санкції на фізичних та юридичних осіб, винних у звірствах російських військ у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, а також компаній оборони і фінансових організацій.

Відповідні нормативно-правові акти найближчим часом будуть опубліковані в Офіційному журналі, зазначили у ЄС.

2 червня стало відомо, що посли Європейського Союзу затвердили шостий пакет антиросійських санкцій через вторгнення РФ в Україну. Із санкційного списку був виключений російський патріарх Кирил, водночас обмеження запроваджуються щодо олігархів, пропагандистів та членів їхніх родин. Про це повідомляється в офіційному Twitter Французького головування в ЄС.

31 травня повідомлялось, що лідери країн ЄС на саміті Європейської ради у Брюсселі дійшли згоди до кінця 2022 року заблокувати більшу частину імпорту російської нафти у відповідь на вторгнення РФ до України, зробивши тимчасовий виняток для палива, яке постачається трубопроводами. Окрім того, представники ЄС домовились запровадити санкції проти 80 олігархів та трьох телеканалів РФ, а також відключити російський "Сбербанк" від платіжної системи SWIFT.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 31 травня привітав ухвалення Європейським Союзом шостого пакету санкцій проти Росії, який передбачає зокрема і введення часткового ембарго на російську нафту.

Читайте також

Саміт ЄС в Брюсселі: що говорили про Україну та як погоджували шостий пакет санкцій

Компромісне ембарго на російську нафту та персональні санкції: що увійшло до шостого пакета санкцій ЄС

Україна має потужний важіль впливу на Угорщину — радниця міністра енергетики

Євросоюз готує план на випадок зупинки постачання газу з РФ

Bloomberg: ЄС хоче імпортувати газ з Ізраїлю, щоб зменшити залежність від РФ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу