Президент Володимир Зеленський привітав ухвалення Європейським Союзом шостого пакету санкцій проти Росії, який передбачає зокрема і введення часткового ембарго на російську нафту.
Про це він заявив у вечірньому зверненні 31 травня.
"Нарешті маємо конкретику щодо шостого санкційного пакету Європейського Союзу проти Росії за цю війну. Пакет погоджено. Його затвердження й набрання ним чинності триватиме ще деякий час. Але вже зрозумілі ключові елементи пакету, а головне — його напрямок", — зазначив Зеленський.
Він наголосив, що один із ключових елементів нового санкційного пакету - відмова європейських країн від російської нафти — прискорить перехід ЄС на відновлювані джерела енергії, що "залишає російську державу на узбіччі сучасної економіки".
"Будемо працювати й над новими обмеженнями проти Росії за цю війну. Щойно запрацює шостий пакет, одразу почнемо готувати сьомий. Зрештою не має залишитися жодних суттєвих економічних відносин вільного світу з державою-терористом", — підсумував глава держави.
Що відомо
- Лідери країн ЄС на саміті Європейської ради у Брюсселі дійшли згоди до кінця 2022 року заблокувати більшу частину імпорту російської нафти у відповідь на вторгнення РФ до України, зробивши тимчасовий виняток для палива, яке постачається трубопроводами.
- Окрім того, ЄС запровадить санкції проти 80 олігархів та трьох телеканалів РФ, а російський "Сбербанк" буде відключений від платіжної системи SWIFT.
Читайте також
Саміт ЄС в Брюсселі: що говорили про Україну та як погоджували шостий пакет санкцій
Вторгнення Росії в Україну, день 97. Текстовий онлайн
ЗМІ: ЄС має запасний план, якщо його члени відмовляться виконувати нафтове ембарго
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!