Перейти до основного змісту

Україна не погодиться на заморожений конфлікт і поступку територіями — Стефанчук

. Голова Верховної ради Руслан Стефанчук. Фото: пресслужба ВР

Голова Верховної ради Руслан Стефанчук заявив, що Україна не погодиться на заморожений конфлікт і поступку територіями в обмін на мир. Він закликав світ продовжувати санкційну політику проти Росії.

Про це заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО, повідомляє пресслужба парламенту.

За його словами, у планах України — "перемогти агресора і примусити його звільнити українські території у міжнародно визнаних кордонах".

Він також наголосив, що частиною мирного плану є і продовження санкційної політики щодо Росії, мета якої — зламати військову машину РФ, яка розрослася до таких розмірів, що "поїдає сусідні країни та власний народ".

"Усі, хто продовжує торгівлю з РФ, хто продовжує купувати російські енергоносії та інші товари, хто продовжує працювати з російськими банками, роблять свій внесок у те, щоб російська військова машина відливала нові кулі, виготовляла нові бомби та ракети, які вбивають потім людей в Україні, і не тільки", — зазначив голова ВР.

За словами Стефанчука, настав час, коли демократії повинні згуртуватися та приймати швидкі, однозначні та відповідальні рішення — більше ніяких половинчастих рішень чи непевних кроків.

"Набуття статусу кандидата ми бачимо не як самоціль, а як наріжний камінь до будівництва таких державних інституцій, такої економіки, такого способу організації життя, які повною мірою відповідатимуть усім стандартам ЄС. Надання статусу кандидата також стане частиною процесу мирного врегулювання", — сказав спікер.

За його словами, Україна готова бути гарантом безпекової стабільності в регіоні, але їй потрібно більше сучасної оборонної зброї.

"Дайте нам ті ракети, які зможуть збити російські ракети. Поставте собі питання: а хто наступний в імперських інтересах Росії, яка не цінує ні людських життів, ні ресурсів у досягненні своїх цілей, породжених хворою фантазією?" — наголосив Стефанчук.

Він також зазначив, що Україна цінує можливість відвертого спілкування з НАТО, бо бачить у ньому інститут партнерства та діалогу.

Що відомо

  • Старший радник Конгресу США Пол Массаро заявив, що Путін намагається заморозити війну в Україні і закликав не допустити цього.
  • Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав президента Росії Володимира Путіна вивести з України війська і почати прямі переговори з президентом України Володимиром Зеленським.
  • Туреччина веде непублічні переговори з Росією та Україною для розблокування експорту українського зерна через протоку Босфор у Чорному морі.
  • 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна вийшла фактично з переговорного процесу".
  • Україна повернеться до переговорного процесу з Росією після деокупації територій, захоплених після 24 лютого. Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю японському суспільному мовнику NHK.
  • 23 травня під час конференції на Всесвітньому економічному форумі в Давосі колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер заявив, що Україна має поступитися Росії частиною території, а США і Захід — не розраховувати на російську поразку у війні.
  • Президент Володимир Зеленський розкритикував позицію Генрі Кіссінджера і пригадав, що у 1938 році, коли родина Кіссінджера рятувалася з нацистської Німеччини, йому було 15 років, "і він все чудово розумів".
  • Українські науковці оприлюднили відкритого листа у відповідь на редакційний матеріал The New York Times від 19 травня, в якому стверджувалось, що Сполучені Штати повинні встановити межі підтримки України в її війні з Росією.
  • Італія, Угорщина та Кіпр підтримали ідею закликати Україну і Росію до припинення вогню й проведення мирних переговорів, повідомило інформагентство Reuters із посиланням на проєкт спільної заяви лідерів ЄС, яка має бути оприлюднена на саміті 30-31 травня.

Читайте також

"Не залишити каменю на камені": президентка Єврокомісії закликала світ продовжувати тиск на Росію

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Вторгнення Росії в Україну, день 96. Текстовий онлайн

В Україну надійшли артилерійські установки та ракети "Гарпун" — Резніков

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції