Італія, Угорщина та Кіпр підтримали ідею закликати Україну і Росію до припинення вогню й проведення мирних переговорів. Про це повідомляє Reuters із посиланням на проєкт спільної заяви лідерів ЄС, яка має бути оприлюднена на саміті 30-31 травня.
За даними Reuters, під час засідання постійних представників ЄС 20 травня Італія запропонувала додати до тексту спільної заяви положення про мирні переговори й припинення вогню як першочергову ціль Євросоюзу.
Пропозицію Італії підтримали Угорщина та Кіпр, які найбільше критикують шостий пакет санкцій ЄС: перша виступає проти нафтового ембарго щодо РФ, оскільки вкрай залежна від російської нафти, друга — висловлює застереження щодо заборони продажу нерухомості пов’язаним із РФ особам.
Читайте також: "Поки РФ продає нафту і газ, її кишені майже повні". Кулеба закликав підтримати Україну й посилити санкції проти РФ
Натомість країни Балтії та Польща виступають проти пом’якшених формулювань у заяві лідерів ЄС, зокрема Латвія пропонувала навіть більш жорсткі формулювання, стверджують джерела Reuters. Представники ЄС продовжать дискусії ввечері 25 травня, додає видання.
Засідання Європейської ради (лідерів держав-членів ЄС) має відбутися 30-31 травня.
Читайте також: "Взяли паузу": Арахамія пояснив, чому України призупинила переговори з РФ
Що відомо
- Країни Заходу мають продовжувати підтримку України та посилювати санкційний тиск на Росію, щоб завдати якомога більшої шкоди її економіці. Про це під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
- 19 травня стало відомо, що Італія передала в ООН свій мирний план із врегулювання ситуації в Україні. Він передбачає припинення вогню, швидкий вступ України до ЄС та її нейтральний статус, угоду між Україною і Росією щодо "спірних територій", а також новий багатосторонній договір про мир і безпеку в Європі.
- 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна вийшла фактично з переговорного процесу".
- Україна повернеться до переговорного процесу з Росією після деокупації територій, захоплених після 24 лютого. Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю японському суспільному мовнику NHK.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 91. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!