Президент Володимир Зеленський розкритикував позицію колишнього державного секретаря США, історика і фахівця із міжнародних відносин Генрі Кіссінджера, який вважає, що Україна повинна поступитися Росії частиною своєї території.
Про це глава держави заявив у відеозверненні за підсумками 91 дня війни.
За його словами, "попри тисячі російських ракет, які вдарили по Україні; попри десятки тисяч убитих українців, попри Бучу й Маріуполь", цьогоріч у межах Давоського форуму знову пролунали заклики "врахувати інтереси Росії".
"Наприклад, пан Кіссінджер говорить, що нібито треба віддати Росії шматок України. Щоб нібито не було відчуження Росії від Європи. Таке враження, що в пана Кіссинджера на календарі не 2022 рік, а 1938-й, і він думав, що говорить з аудиторією не в Давосі, а в тодішньому Мюнхені", — обурився Зеленський.
При цьому він пригадав, що у 1938 році, коли родина Кіссінджера рятувалася з нацистської Німеччини, йому було 15 років, "і він все чудово розумів".
"І від нього тоді не чули, що треба нібито адаптуватися до нацистів замість того, щоб рятуватися від них чи боротися з ними", — сказав український лідер.
Також він повідомив, що у деяких західних ЗМІ почали з'являтися "симптоматичні" редакційні статті про те, що нібито Україна повинна прийняти так звані "важкі компроміси", віддавши свою територію в обмін на мир.
"Можливо, у New York Times у 1938 році теж писали щось подібне. Але зараз, нагадую, все ж 2022 рік", — заявив Зеленський.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- 23 травня під час конференції на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Генрі Кіссінджер заявив, що Україна має поступитися Росії частиною території, а США і Захід — не розраховувати на російську поразку у війні.
- 98-річний Генрі Кіссінджер був державним секретарем США за президентів Річарда Ніксона та Джеральда Форда. Відомий як ініціатор політики зближення Вашингтона з Китаєм у 1970-х роках, а також як автор низки праць про історію й теорію міжнародних відносин.
- У 2014 році під час окупації Криму Росією Кіссінджер пропонував Україні відмовитися від вступу до Північноатлантичного Альянсу, інтегрувати Крим в Україну мирним шляхом, а також шукати порозуміння між РФ і Заходом.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 91. Текстовий онлайн
"Не залишити каменю на камені": президентка Єврокомісії закликала світ продовжувати тиск на Росію
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!