Кіссінджер пропонує Україні віддати частину території Росії

. Фото: АР

Колишній державний секретар США, історик і фахівець із міжнародних відносин Генрі Кіссінджер заявив, що Україна повинна поступитися Росії частиною території, а США і Захід — не розраховувати на російську поразку у війні.

Як повідомляє The Daily Telegraph, про це Кіссінджер заявив під час конференції на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 23 травня.

На його думку, Захід повинен змусити Україну прийняти ситуацію, яка склалася до початку повномасштабного вторгнення (тобто до 24 лютого), а також не "піддатися настрою на цей момент".

"Переговори (між Україною і Росією — ред.) повинні початися в наступні два місяці, перш ніж стануться катаклізми й напруження, які буде непросто подолати. Ідеальний варіант — щоб лінією поділу було повернення до статусу-кво на момент початку війни", — сказав дипломат.

Кіссінджер додав, що "розгортання війни за межами цієї лінії буде вже війною не за свободу України, а новою війною проти самої Росії".

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи пропозицію колишнього держсекретаря США поступитися частиною української території Росії, припустив, що він так само легко б запропонував віддати Польщу та Литву.

"Добре, що українці в окопах не мають часу на "Давоських панікерів". Вони дещо зайняті захистом Свободи й Демократії", — написав він у Twitter.

Читайте також: Українські науковці відповіли на статтю The New York Times, де засумнівались у готовності США підтримати Київ

Що відомо

  • 98-річний Генрі Кіссінджер був державним секретарем США за президентів Річарда Ніксона та Джеральда Форда. Відомий як ініціатор політики зближення Вашингтона з Китаєм у 1970-х роках, а також як автор низки праць про історію й теорію міжнародних відносин.
  • У 2014 році під час окупації Криму Росією Кіссінджер пропонував Україні відмовитися від вступу до Північноатлантичного Альянсу, інтегрувати Крим в Україну мирним шляхом, а також шукати порозуміння між РФ і Заходом.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 90. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!