Німеччина уклала угоду про закупівлю скрапленого газу у США

. Генеральний директор RWE Supply & Trading Андре Страке. Фото: en-former.com

Найбільший виробник електроенергії Німеччини RWE AG підписав угоду з американською компанією Sempra Energy про закупівлю скрапленого газу.

Про це повідомив генеральний директор RWE Supply & Trading Андре Страке.

"Ми підписали Угоду із головою Sempra Infrastructure щодо поставок СПГ зі США. Умови передбачають переговори та завершення 15-річного контракту на 2,25 млн тонн на рік", — розповів він.

За словами Страке, угода покликана диверсифікувати поставки європейського газу.

"Ми дуже раді об’єднати зусилля з Sempra Infrastructure, однією з провідних компаній у сфері інфраструктури СПГ у США. Це партнерство сприятиме диверсифікації портфелю поставок газу RWE та Німеччини і, таким чином, підвищить безпеку постачання в Європі на довгостроковій основі", — наголосив посадовець.

Що відомо

  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, публічно відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу.
  • Газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — 26 квітня отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. 27 квітня це офіційно підтвердили в Росії. А 21 травня Росія припинила постачання природного газу до Фінляндії на тлі відмови фінської сторони переходити на нову схему сплати.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. Однак на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • Так, Литва 22 травня повністю припинила імпорт нафти, газу та електроенергії з Російської Федерації. Відтепер країна забезпечує всі відповідні потреби самостійно або завдяки імпорту з інших держав.
  • За даними ЗМІ, Європейський Союз розглядає можливість побудови газопроводу з Іспанії до Італії, який дозволяв би постачати скраплений природний газ державам-членам і таким чином зменшив би залежність від російського блакитного палива.

Читайте також

Глава "Нафтогазу" не виключив арбітражу з "Газпромом" через оплату за транзит газу

Росія заборонила транзит газу через польську ділянку газогону "Ямал-Європа"

В Україну можна імпортувати скраплений газ із Греції, Хорватії, Польщі та Литви — Оператор ГТС

Угорщина вже просить до 18 млрд євро, щоб підтримати нафтове ембарго ЄС

Вторгнення Росії в Україну, день 91. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!