Глава "Нафтогазу" не виключив арбітражу з "Газпромом" через оплату за транзит газу

УНІАН

Очільник компанії "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив, що Україна досі не отримала оплати за транзит газу від російського "Газпрому" за червень 2022 року, що може стати приводом для подання позову до арбітражного суду.

Про це Вітренко заявив 20 травня в етері британського телеканалу Sky News.

"Вони ("Газпром" — ред.) затримують оплату за наступний місяць. Ми ще не отримали кошти за оплату транзиту на наступний місяць. І схоже, що в нас виникне спір щодо транзиту через Україну. Ймовірно, буде ініційовано арбітраж між "Газпромом" і "Нафтогазом", — заявив він.

Також голова "Нафтогазу" нагадав, що Росія заробляє від пів мільярда до мільярда доларів через постачання енергоносіїв до Європи, а тому той факт, що "Газпром" продовжив платити Україні за транзит, його не здивував.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • У грудні 2019 року НАК "Нафтогаз" і російський "Газпром" уклали угоду про транзит газу на п'ять років (до 2024-го) з можливістю продовження ще на 10 років. Згідно з нею, Москва зобов'язалася гарантовано платити Києву за транзит газу обсягом 65 мільярдів кубометрів у 2020 році і 40 мільярдів кубометрів протягом 2021-2024 років.
  • Після початку вторгнення РФ в Україну транзит газу до ЄС залишався на високому рівні. Так, наприкінці березня заявлений обсяг газу перебував на максимальному рівні контракту в 109 мільйонів кубометрів. Водночас країни Європейського Союзу, які приблизно на 40% залежні від російського газу, наразі працюють над шляхами зменшення залежності від РФ.
  • Раніше Юрій Вітренко заявляв, що в разі, якщо Росія не припинить агресії в Україні, під загрозою може опинитися до однієї третьої всього обсягу газу, який експортується з Росії до Європейського Союзу транзитом через українську територію.
  • З 11 травня Україна припинила транспортування газу через пункт "Сохранівка" та прикордонну компресорну станцію "Новопсков", що розташовані на окупованій території Луганщини. Причиною "Нафтогаз" назвав несанкціонований відбір газу окупантами та неможливість гарантувати безперешкодне постачання газу.

Читайте також

Росія заборонила транзит газу через польську ділянку газогону "Ямал-Європа"

В Україну можна імпортувати скраплений газ із Греції, Хорватії, Польщі та Литви — Оператор ГТС

Вторгнення Росії в Україну, день 86. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!