"Дісталося звідусіль". Історія сім'ї з Маріуполя, яку розлучила війна

Ексклюзивно
Маріуполь квітень 2022 року. Фото: Маріупольська міська рада

Під час обстрілу Маріуполя квартира родини Катерини зазнала руйнувань. Її чоловік залишився у місті допомагати пораненим, а дружина поїхала до родичів в Ірпінь, та й від туди їй довелося тікати. На Суспільному історія сім'ї з Маріуполя, яку розлучила війна.

Чоловік залишився допомагати пораненим

Як розповіла Катерина, через бойові дії її чоловік був у Маріуполі без води два місяці. За словами жінки, щоб дістати води, йому доводилося розтоплювати сніг, а також зливати воду з опалювальної системи. Для лікування поранених чоловік використовував ліки, які були куплені до війни.

"Він не виїхав. Там поранені були з нашого будинку, уламками поранило, він лікував. Подруга захворіла, у неї інсульт був, він теж лікував. Він лікар за фахом. І ще чоловік сестри був поранений – не ходив, він його доглядав", – розповіла жінка.

Під час обстрілу була зруйнована частина багатоквартирного будинку, де мешкала сім'я. До їхньої квартири були попадання з двох сторін: "Дісталося звідусіль. Вікна всі повилітали, стіни, дах – решето", – каже жінка.

До родичів у Ірпінь

Жінці вдалося виїхати до родичів у Ірпінь. "Думали з онуками побудемо – і додому", – згадує жінка. Але й звідти, через обстріли, довелося евакуюватися. П'ятого березня, каже жінка, під час бомбардування виїхала її донька з онукою.

"Ми на машині наступного дня під бомбардуваннями їхали. Наступного дня міст підірвали в Ірпені. Люди бігли по камінню через річку, як могли", – розповіла жінка.

Виїзд до Польщі

З Ірпеня Катерина з родичами виїхала до Тернопільської області, а потім через Львів поїхали до Польщі. Жінка розповіла, що вже оформила та отримала деяку допомогу, яку поляки надають українським біженцям.

"Молодці поляки, годують безкоштовно, дали нам гуртожиток", – каже жінка.

Роздуми щодо майбутнього

В Ірпені житло родичів постраждало, говорить жінка. Під час обстрілів була розбита її квартира у Маріуполі, і вона не знає, чи придатний будинок для подальшого проживання.

"Там і дах розбомблений, і вікна вибиті, квартира, де ми жили з чоловіком. Там три влучення було. І як там вирішать будівельники, чи можна жити у цьому будинку, чи не можна, хто його знає? Але поки що стіни стоять, хоч решетом, без вікон, але стоять", – розповіла Катерина.

За її словами, найближчим часом жити у Маріуполі буде складно, оскільки у місті знищена інфраструктура.

"По тому, що відбувається, там немає інфраструктури. Я не знаю, як там можна буде, навіть через рік жити, я не можу уявити”, – додала Катерина.

Що відомо

  • 21 травня в окупованому Маріуполі запрацювали 7 сміттєвозів замість 34. Про це повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко. Він додав, що побутове сміття продовжує накопичуватись на вулицях міста — запах та наслідки гноїння чутно скрізь.
  • Російська окупаційна адміністрація анонсувала тестовий запуск водопостачання у зруйнованому Маріуполі на 12 травня. 13 травня в Маріуполі з’явилась місцями вода та пориви. У Маріуполі через проблеми з водою можливий спалах холери.
  • До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів.
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

Читайте також

До та Після: у Польщі відкриють фотовиставку присвячену Маріуполю

Три дні був моїм законним чоловіком: історія кохання на "Азовсталі"

Обличчя "Азовсталі". Історії захисників Маріуполя

Стали волонтерами, а потім пішли на службу: історія загиблого подружжя з Азову

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!