Окупанти анонсують відновлення водопостачання у Маріуполі

Маріуполь, травень 2022, фото: Петро Андрющенко

Російська окупаційна адміністрація анонсувала тестовий запуск водопостачання у зруйнованому Маріуполі на 12 травня.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

12 травня окупаційна адміністрація планує у тестовому режимі запустити помпову станцію у селищі Старий Крим. Далі, за їхнім задумом, вода буде іти самопливом по місту, її вистачить приватному сектору та першим поверхам багатоповерхівок.

Живлення на помпову станцію окупанти протягнули з Нікольського району.

"Топографія Маріуполя не дозволяє таку подачу води без застосування інших помпових станцій у місті. Тому водозабезпечення як такого не буде. При цьому це призведе не тільки до підтоплення по ділянках прориву, але переповненню каналізаційної системи, яка не працює і запуск її навіть не заплановано. Не складно прорахувати, до чого це призведе", — повідомив Андрющенко.

Також він зауважив, навіть якщо з'явиться централізоване водопостачання, води використовувати можна лише як технічну. Бо у ній буде міститись велика кількість хлору та інші забруднення, що може призвести до смерті.

Що відомо

  • До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів.
  • Маріуполь перебуває в блокаді російських військ із початку березня. Українські військові тримають оборону на території комбінату "Азовсталь", по якому російські окупанти продовжують завдавати бомбові удари. Там перебувають мирні жителі та українські військові.
  • Російські окупанти продовжили розбір завалів драмтеатру. В зв’язку з масовою відмовою маріупольців приймати участь до розборі залучено робітників МНС Росії.
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.
  • У блокадному Маріуполі залишається ще близько 130 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber