У Маріуполі через проблеми з водою можливий спалах холери – ВООЗ

Маріуполь травень 2022 року, фото: Маріупольська міська рада

В окупованому РФ Маріуполі можливий спалах холери через проблеми з водою. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна сказала менеджерка ВООЗ з питань інцидентів в Україні доктор Доріт Ніцан.

"Окуповані території, а особливо Маріуполь, де лише частково відновлено водопостачання, у небезпеці. Ми отримуємо інформацію від неурядових організацій, що у Маріуполі каналізаційні води змішуються з питною водою. Це загрожує поширенням багатьох хвороб, особливо холери. Ми готуємось до цього, готуємо вакцини, співпрацюємо з неурядовими організаціями, які можуть їздити туди і підтримувати людей", – сказала вона.

Читайте також: У Маріуполі армія РФ долучає місцевих жителів до збору вбитих людей — мер Маріуполя Вадим Бойченко

Що відомо

  • Маріуполь перебуває у блокаді з березня
  • Російська окупаційна адміністрація анонсувала тестовий запуск водопостачання у зруйнованому Маріуполі на 12 травня. 13 травня в Маріуполі з’явилась місцями вода та пориви.
  • До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів.
  • Російські окупанти посилюють поліцейський режим у Маріуполі. Вони перекрили місто блокпостами.
  • 11 травня російські окупаційні війська продовжили штурмувати "Азовсталь". Вони намагаються блокувати виходи з підземних переходів підприємства.
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber