Чи будуть сестри Семеренко продовжувати кар'єру? Коментар головного тренера збірної України

Ексклюзивно
biathlon.com.ua

Ситуація щодо олімпійських чемпіонок досі невизначена.

Наприкінці квітня Федерація біатлону України оголосила склад основних збірних чоловічих і жіночих команд на змагальний сезон 2022/2023. При цьому до жіночої команди "А" ввійшли Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Ірина Петренко, Анастасія Меркушина і Юлія Журавок.

Ще раніше державний тренер збірної України з біатлону Євген Колупаєв висловлював невизначеність щодо подальших виступів Віти та Валентини Семеренко в коментарі для Biathlon.com.ua:

"Щодо жіночої команди, то по Валі та Віті Семеренко поки не можу сказати чогось певного. Згідно з результатами минулого сезону, зарплату по лінії міністерства вони не заробили, але критерії потрапляння до збірної команди виконали. Тому в списках збірної вони будуть, а чи продовжать кар'єру – вирішувати їм".

Під час спілкування з Суспільне Спорт новий головний тренер жіночої збірної Олександр Кравченко підтвердив це. Зокрема, він зауважив, що все ще існує невизначеність щодо майбутньої кар'єри олімпійських чемпіонок у збірній.

Читайте також: "Завдання – зробити команду командою". Кравченко – про його призначення головним тренером жіночої збірної з біатлону

У коментарі для Суспільне Спорт Кравченко зазначив, що Віта Семеренко поки що не вирішила, чи буде відновлювати тренувальний процес і кар'єру. Валентина же планує підтримувати форму з командою "Б" і, відштовхуючись від результатів, буде приймати рішення щодо продовження виступів.

Валентина і Віта Семеренко в збірній України: що відомо

  • І Віта, і Валентина Семеренко дебютували на рівні Кубка світу у 2005 році, тобто біатлоністки виступають у складі основної збірної України вже майже 17 років. При цьому Віта Семеренко робила паузу в сезонах 2014/2015 і 2015/2016 у зв'язку з народженням дитини.
  • Віта і Валентина – чемпіонки в жіночій естафеті на Олімпійських іграх у Сочі у 2014 році. При цьому Віта тоді також виграла "бронзу" в особистому спринті.
  • На рівні чемпіонатів світу Віта здобула 7 медалей (два "срібла" та 5 "бронз"), а на Кубку світу – 17 нагород (3 золоті, 9 срібних, 5 бронзових). Валентина, своєю чергою, виграла 6 медалей світових першостей (1 золоту, 2 срібні, 3 бронзові), а також 22 – на гонках Кубка світу (5 золотих, 6 срібних, 11 бронзових).
  • У сезоні 2021/2022 біатлоністки спочатку виступали в команді "А", але в грудні 2021 року їх перевели до збірної "Б". У підсумку Валентина змогла відібратись на Олімпіаду в Пекіні, Віта же залишилась поза заявкою. Уже на змаганнях у Китаї Валентина достроково завершила виступ через стан здоров'я.
Читайте також: Валентина Семеренко завершила участь у Олімпіаді-2022. Її замінить Меркушина
  • У сезоні 2021/2022 найкращий результат Валентини в особистих гонках на рівні Кубка світу – 13-те місце в спринті в Обергофі, а у Віти –44-те місце в спринті в Естерсунді.