Кількість зниклих безвісти в Україні після початку вторгнення РФ є безпрецедентною у сучасній світовій історії — МВС

Фото: Facebook МВС України

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до поліції надійшло близько 7 тисяч заяв про зниклих безвісти, з них половину людей вдалося знайти. В Україні зафіксована рекордна для сучасної історії людства кількість зниклих безвісти.

Про це повідомила заступниця міністра МВС Мері Акопян на зустрічі з делегацією Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти ICMP.

"Масштаби вторгнення та, як наслідок, кількість зниклих безвісти в Україні є безпрецедентними у сучасній світовій історії. Так, лише за 2 місяці повномасштабного вторгнення до правоохоронних органів України надійшло понад 7000 заяв про зникнення людей. Згодом, близько половини з них були розшукані", — повідомила Акопян..

Також статус неопізнаних отримали близько 2000 тіл загиблих, з яких 1282 було згодом опізнано. В рамках кримінальних проваджень на сьогодні призначено 927 експертиз ДНК.

У МВС додали, що їх сил для пошуку зниклих та проведення слідчих дій через масштаби катастрофи не вистачає – Україна звертається по допомогу до країн-партнерів.

"Перспектива обсягів подальших робіт слідчих та експертів на звільнених територіях є невтішною, тож вже сьогодні МВС звертається по допомогу до країн-партнерів та міжнародних організацій з постачання реагентів, залучення додаткових експертних груп та створення сучасного єдиного реєстру зниклих безвісти", – зазначила Акопян.

У ході обміну думками, учасники зустрічі дійшли згоди щодо подальшого обговорення кількох запропонованих планів співпраці, які у подальшому можуть значно посилити можливості експертної служби та слідчих підрозділів України. Для цього вже за кілька тижнів до Києва прибуде група спеціалістів за напрямками діятльності, які й нададуть конкретні пропозиції у справі ідентифікації жертв російської агресії.

Андреас Клаісер зазначив, що ICMP має 25-річний досвід роботи у 40 країнах у справі ідентифікації за ДНК осіб, які зникли безвісти. Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти має договори співпраці з урядовими відомствами, інституціями, як опікуються питаннями зниклих безвісти, Міжнародним кримінальним судом, Інтерполом та іншими міждержавними організаціями. У свій час саме лабораторія ICMP проводила експертизи у справі збиття літака рейсу MH-17.

Довідково. Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (International Commission on Missing Persons, ICMP) — міжурядова організація, що займається проблемою осіб, які зникли безвісти внаслідок збройних конфліктів, порушень прав людини і стихійних лих. Штаб-квартира організації знаходиться в Гаазі (Нідерланди).

Що відомо

Війна — усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 66. Текстовий онлайн

Що лишила після себе російська армія на Київщині. Фоторепортаж

"Спочатку РФ планувала окупацію всієї України. Зараз — 5-6 областей" — Чмут і Жданов про війну, зброю та Придністров'я

Зустріч 40-ка міністрів на базі "Рамштайн" — це перше засідання військової антипутінської коаліції — Клімкін

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!