Молдова оголошує надзвичайний стан через коронавірус

.

Уряд Молдови повідомив, що оголошує надзвичайний стан через епідемію коронавірусу. Відповідну постанову напередодні він скерував парламенту країни.

Депутати одноголосно підтримали пропозицію уряду, повідомляють місцеві ЗМІ. Надзвичайний стан діятиме у країні два місяці - з 17 березня по 15 травня.

"Ми пропонуємо ввести НС терміном на 60 днів, виходячи із загальної ситуації в Європі та інших країнах. Ситуація складається вкрай тривожна. Ми не можемо знати, що буде за два тижні або за місяць, чи зможемо прийти в парламент і вимагати продовження НС. Я буду тільки радий, щоб ситуація покращилася і не було б необхідності зберегти надзвичайний стан протягом 60 днів. Я відразу прийду в парламент і попрошу скасувати це положення ", - повідомив прем'єр Молдови Іон Кіку.

Кіку також запевнив, що уряд не має планує вводити заходи, спрямовані на обмеження прав і свобод людини або обмеження свободи слова і ЗМІ.

Водночас віце-спікер парламенту і глава фракції «Платформа Гідність і правда» Олександр Слусар піддав це рішення критиці, зазначивши, що воно не містить конкрентих кроків для подолання загрози.

Що відомо

  • Через поширення коронавірусу уряд Чехії повністю закрив державний кордон, Болгарія оголосила надзвичайний стан, а у Польщі введено "стан епідемічної загрози".
  • Надзвичайний стан терміном на місяць також запроваджено у Казахстані.
  • 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу Covid-19 пандемією.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що планує на 30 днів скасувати всі подорожі з Європи до Сполучених Штатів Америки. У Європейському союзі розкритикували рішення американського президента.
  • Наразі в усіх країнах Євросоюзу зафіксовані випадки інфікування. Останньою країною, де виявили хворих, став Кіпр.
  • У Києві з 12 березня обмежать освітній процес, проведення масових заходів, а також закриють розважальні центри, щоб запобігти ймовірному поширенню коронавірусу, повідомив міський голова Віталій Кличко.
  • Італія першою у світі поширила карантинні заходи (в тому числі обмеження на подорожі й заборону публічних зібрань) на територію всієї країни. В Ізраїлі вводиться 14-денна ізоляція для всіх, хто прибуває до країни з-за кордону.
  • Коронавірус дістався світу спорту — інфікованих виявили серед гравців клубу НБА, баскетбольного Реала, туринського Ювентуса. Позитивний тест на COVID-19 показав пілот Формули-1. Ліга чемпіонів та Євро-2020 опинилися під загрозою.