Кличко відправив Київ на карантин. З'явився повний протокол рішення

Доповнено
. Facebook

У Києві з 12 березня обмежать освітній процес, проведення масових заходів, а також закриють розважальні центри, щоб запобігти ймовірному поширенню коронавірусу, повідомив міський голова Віталій Кличко. Водночас громадський транспорт працюватиме без обмежень.

"Друзі! Щоб упередити можливе розповсюдження захворювання на коронавірус, влада столиці затвердила план протиепідемічних заходів та обмежень. Хоча в Києві поки не зареєстровано жодного випадку захворювання на коронавірус, ми вирішили не чекати і убезпечити мешканців міста. Превентивні заходи в Києві запроваджуємо з 12 березня. Попередньо - до кінця березня", - написав Кличко на своїй сторінці у Facebook.

Повний список обмежень Київська міська державна адміністрація опублікувала на офіційному сайті.

Так, тимчасово обмежать освітній процес у закладах загальної та вищої освіти, в дитячих садочках, у мистецьких, спортивних школах та інших. Також обмежують проведення масових заходів у столиці - концерти, конференції, кіносеанси тощо.

Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах.

Зокрема, освітні заклади зобов'язали забезпечити дистанційне навчання для школярів та студентів.

Кличко також звернувся до керівників установ і підприємств міста за можливості переглянути робочий графік працівників, у яких є малолітні діти.

Громадський транспорт поки що працюватиме у звичайному режимі, увесь рухомий склад двічі на добу обробляють дезінфікувальними засобами.

У київському метрополітені також відзначили, що метро працюватиме у звичному режимі.

Міський голова також нагадав про швидкі тести на визначення коронавірусу, які напередодні надійшли до столиці.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник на брифінгу уточнив, що в столиці призупиняють роботу, зокрема, театри, кінотеатри, музеї та розважальні центри.

"Обмежити проведення масових заходів, таких як концерти, спортивні заходи, семінари тощо, коли кількість присутніх буде більше 60 осіб", - додав він.

У Київському метрополітені після рішення Кличка повідомили, що транспорт працюватиме у звичайному графіку, але з посиленим режимом дезінфекції.

"Громадський транспорт наразі працюватиме у звичайному графіку з посиленим режимом дезінфекції, який у нас було запроваджено у кінці січня", - йдеться в повідомленні підземки.

Що відомо

  • В Україні наразі перевіряють аналізи чотирьох людей на можливу наявність коронавірусу. Офіційно підтверджено лише один випадок інфікування.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль за результатами засідання урядового антикризового штабу затвердив новий посилений план антикризових профілактичних заходів щодо боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19. Кабмін на засіданні 11 березня має вирішити питання обмежень у вигляді карантину та скасування масових заходів.
  • До Києва надійшло 1200 швидких тестів для діагностування вірусу COVID-19.
  • Наразі в усіх країнах Євросоюзу зафіксовані випадки інфікування. Останньою країною, де виявили хворих, став Кіпр.
  • Італія першою у світі поширила карантинні заходи (в тому числі обмеження на подорожі й заборону публічних зібрань) на територію всієї країни. В Ізраїлі вводиться 14-денна ізоляція для всіх, хто прибуває до країни з-за кордону.