У Казахстані через коронавірус ввели надзвичайний стан

.

Президент Казахстану Касим Токаєв, для захисту громадян від коронавірусу COVID-19, запровадив надзвичайний стан з 15 березня до 16 квітня.

Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

"У зв'язку з оголошенням Всесвітньою організацією охорони здоров'я нового коронавірусу COVID-19 пандемією з метою захисту життя та здоров'я громадян запровадити відповідно до законодавства Республіки Казахстан на всій території Республіки Казахстан надзвичайний стан на період з 08 годин 00 хвилин 16 березня 2020 року до 07 годин 00 хвилин 15 квітня 2020 року.", - сказано у документі

Згідно з указом, у країні обмежується функціонування торгових об’єктів, зупиняється робота торгових центрів та запроваджується карантин та посилюється охорона громадського порядку.

В’їзд та виїзд з території Казахстану будуть обмежені.

Нині у країні зареєстрували 9 випадків зараження новим захворюванням. 

Що відомо:

  • Через поширення коронавірусу уряд Чехії повністю закрив державний кордон, Болгарія оголосила надзвичайний стан, а у Польщі введено "стан епідемічної загрози".
  • 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу Covid-19 пандемією.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що планує на 30 днів скасувати всі подорожі з Європи до Сполучених Штатів Америки. У Європейському союзі розкритикували рішення американського президента.
  • Наразі в усіх країнах Євросоюзу зафіксовані випадки інфікування. Останньою країною, де виявили хворих, став Кіпр.
  • У Києві з 12 березня обмежать освітній процес, проведення масових заходів, а також закриють розважальні центри, щоб запобігти ймовірному поширенню коронавірусу, повідомив міський голова Віталій Кличко.
  • Італія першою у світі поширила карантинні заходи (в тому числі обмеження на подорожі й заборону публічних зібрань) на територію всієї країни. В Ізраїлі вводиться 14-денна ізоляція для всіх, хто прибуває до країни з-за кордону.
  • Коронавірус дістався світу спорту — інфікованих виявили серед гравців клубу НБА, баскетбольного Реала, туринського Ювентуса. Позитивний тест на COVID-19 показав пілот Формули-1. Ліга чемпіонів та Євро-2020 опинилися під загрозою.