Коронавірус "диктує" все більше обмежень у світі

. Freepik

Рівень поширеності коронавірусу Covid-19 та його наслідки спричинили низку нових обмежень у різних країнах.

Зокрема, Італія першою у світі поширила карантинні заходи (в тому числі обмеження на подорожі й заборону публічних зібрань) на територію всієї країни.

Прем'єр-міністр Джузеппе Конте підписав указ про нові заходи щодо стримування та запобігання поширенню вірусу в країні. Він діє з 10 березня до 3 квітня. Так, забороняються усі види зібрань людей у громадських місцях, припиняються спортивні змагання.

Конте просить людей за можливості залишатися вдома.

Станом на 9 березня в Італії від коронавірусу загинуло 463 людини (це друге місце за кількістю жертв після Китаю).

В Ізраїлі вводиться 14-денна ізоляція для всіх, хто прибуває до країни з-за кордону. Відповідне розпорядження дав прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу.

"Після складних дискусій ми вирішили: кожен, хто приїде до Ізраїлю з-за кордону, потрапить у 14-денну ізоляцію... Це рішення діятиме два тижні", — сказав Нетаньягу.

Кількість людей, які захворіли в Ізраїлі, сягає 50-ти.

Тим часом у міністра культури Франції Франка Рістера підтверджено інфікування на коронавірус, пише видання Le Figaro. В його канцелярії кажуть, що він "у хорошій формі" і перебуває у своєму паризькому будинку.

Міністр дотримуватиметься вимог медиків, зокрема не братиме участь у запланованих заходах.

Минулого тижня Рістер кілька днів провів у Національній асамблеї, де було підтверджено кілька випадків зараження на коронавірус.

Наразі в усіх країнах Євросоюзу зафіксовані випадки інфікування. Останньою країною, де виявили хворих, став Кіпр — за даними місцевих інформагентств, діагноз підтверджено у двох чоловіків, один із них — працівник громадської лікарні в Нікосії.

Генеральний директор Всесвітньої організації здоров'я Тедрос Адханом Гебрейєсус 9 березня заявив про ризик пандемії.

"За вихідні ми перетнули позначку в 100 тисяч відомих випадків COVID-19 у 100 країнах... Тепер, коли коронавірус утримується у стількох країнах, загроза пандемії стала дуже реальною. Але це була би перша пандемія в історії, яку можна контролювати", — сказав гендиректор ВООЗ.

Що відомо

  • Станом на 9 березня понад 62 тисячі людей у світі одужали від коронавірусу.
  • Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте оголосив, що щонайменше 16 мільйонів людей потрапили під карантин у зв'язку із закриттям до 3 квітня Ломбардії і ще 14 провінцій через поширення коронавірусу.
  • Шестеро ув'язнених в італійських в'язницях загинули під час заворушень, які виникли як реакція на жорсткі заходи щодо стримування коронавірусу, зокрема, обмеження відвідування в'язниці.
  • Народний депутат України від фракції ОПЗЖ Олег Волошин нещодавно спілкувався з французьким колегою, якого невдовзі після зустрічі шпиталізували з коронавірусом. Сам Волошин пояснив, що звернувся до лікарні, висновок — здоровий, ще потрібно дочекатися результатів аналізів. Лікарі рекомендували Волошину побути в домашньому карантині 14 днів, тож він вирішив залишитися вдома до 12 березня.
  • У коментарі Суспільному депутат у деталях розповів цю історію і поскаржився на негативну реакцію в соцмережах і медіа.

Читайте також: Перевірено на собі: як намагаються стримати поширення коронавірусу в Україні та Євросоюзі