Тунберг в Берліні, акції у 470 містах. У Німеччині пройшов кліматичний страйк

Грета Тунберг під час кліматичної акції у Берліні, 24 вересня 2021 року. Фото: AP

Напередодні парламентських виборів 24 вересня у Німеччині учасники міжнародного громадського руху школярів і студентів на захист клімату організували акцію "П'ятниці заради майбутнього". До Берліна для участі в акції приїхала шведська екологічна активістка Грета Тунберг.

Як пише Deutsche Welle, в рамках всесвітнього кліматичного страйку на протести вийшли у понад 470 німецьких містах. Це вже восьма за рахунком акція молодіжного руху.

Зокрема у Гамбурзі в рамках акції на вулиці вийшли понад 20 тисяч учасників. У столиці Німеччини страйк зібрав, за оцінками поліції, понад 12 тисяч учасників.

"Акцію підтримали понад 200 різних громадських організацій та ініціатив. Головна мета присутніх між Рейхстагом і будівлею відомства федерального канцлера, як стало зрозуміло з виступів ораторів, — посилити тиск на політичні партії на порозі парламентських виборів в інтересах захисту клімату планети", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Стабільність, мігранти й провали на міжнародній арені. Якою була Німеччина за Меркель
AP

Організатори зазначили, що кліматична повістка всіх партій "занадто малоамбітна", а сторони, від яких це залежить, "роблять занадто мало" для того, щоб знизити викиди CO2 і таким чином запобігти глобальному потеплінню.

Німецька екологічна активістка Луїза Нойбавер вважає, що в справі захисту клімату дуже важливо, яким буде результат виборів до бундестагу. Зокрема вона охрестила волевиявлення "виборами століття". На думку Нойбавер, що закликає до якнайшвидшого закриття вугільних електростанцій, програма із захисту клімату, пропонована партією "Союз-90/"зелені", є "однією з найбільш амбітних".

Читайте також: Вибори до Бундестагу. Хто претендує на роль нового канцлера Німеччини

Водночас офіційна представниця акції Карла Реємтсма розкритикувала кандидата в канцлери від СДПН Олафа Шольца, який хоче  відмовитися від використання вугілля   тільки до 2038 року.

"Це повинно відбутися не пізніше 2030 року. Політика Шольца останніх років говорить про те, що він безумовно не є "кліматичним канцлером", — заявила Реємтсма.

AP

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!