Персонал антарктичної станції "Академік Вернадський" підтримав Кліматичний марш, який відбудеться 26 вересня у Києві та інших містах України з метою привернути увагу до змін клімату та пов'язаних із цим природних катаклізмів.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру.
"В Антарктиді, як ніде більше на планеті, вже зараз можна побачити наслідки зміни клімату. За останні 50 років середня температура на континенті зросла на + 3⁰С – це приблизно як різниця клімату між Україною та Скандинавією", – йдеться у повідомленні.
Як зазначають науковці, це призводить до значних змін в екосистемах регіону, зокрема, танення льодовиків та зміни хімічного складу Південного океану.
"Антарктида "зеленіє", деякі види тварин захоплюють нові, не притаманні раніше для них території тощо", – пояснили полярники.
Відтак команда 26-ї Української антарктичної експедиції долучилась до проведення акції.
"Наші полярники, що працюють на станції "Академік Вернадський", чи не щодня спостерігають наслідки зміни клімату. Саме тому вони підтримали Кліматичний марш і закликали долучитися до нього усіх небайдужих. Для фото вони обрали літній одяг, щоб підкреслити аномальність тих процесів, що відбуваються в унікальних екосистемах Антарктики, і привернути увагу до цієї проблеми", – підсумували у НАНЦ.
Що відомо
- 26 вересня о 12:00 на Михайлівській площі Києва відбудеться Кліматичний марш, який організовує громадська організація "Екодія".
- Цього дня Кліматичний марш відбудеться ще у 12 інших містах України, серед яких – Миколаїв, Чорноморськ, Львів, Запоріжжя, Дніпро, Рівне, Вознесенськ, Ужгород, Хмельницький, Кропивницький, Кам’янське та Манява.
- Тисячі пінгвінів зібралися в радіусі 20 кілометрів навколо української антарктичної станції "Академік Вернадський". Вчені пояснюють явище глобальним потеплінням.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!