ООН закликали визнати право на здорове довкілля універсальним правом людини

Кліматичний марш в Києві, фото: Екодія

Понад тисячу організацій громадянського суспільства і корінних народів закликали Організацію Об'єднаних Націй визнати право на здорове довкілля універсальним правом людини.

Про це ідеться в заяві правозахисної організації Amnesty International, яка також долучилась до звернення.

"Рада ООН з прав людини повинна визнати безпечне, чисте, здорове і стале навколишнє середовище універсальним правом людини. В умовах, коли мільйони людей потерпають від голоду і вимушеного переселення через наслідки зміни клімату й погіршення стану навколишнього середовища, стає очевидним, що людські життя й гідність залежать від здорового навколишнього середовища", – ідеться в заяві організації.

Зазначається також, що держави-члени ООН також повинні встановити новий мандат для Спеціальної процедури з прав людини та зміни клімату.

Читайте також: Кліматична нейтральність та Green deal. Як Україні підвищити свою екологічну ефективність

"Драматичні наслідки зміни клімату з вражаючою ясністю продемонстрували, наскільки здорове навколишнє середовище є невід’ємною частиною реалізації всіх наших прав. Легко сприймати нашу планету як належне, поки ми не побачимо справжню ціну її деградації: голод, кліматична міграція, безробіття, бездомність, хвороби та смерті", – прокоментувала Аньєс Калламар, генеральна секретарка Amnesty International.

Право на здорове навколишнє середовище офіційно визнано більш ніж у 80% держав-членкинь ООН (ідеться про їхні конституції, законодавство, судові рішення й регіональні договори). Воно вже побічно згадано в міжнародним договорах із прав людини, хоча й не було безпосередньо визнано державами через Організацію Об’єднаних Націй.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!