Президент Володимир Зеленський хоче повернутися до умов, коли припинення вогню на Донбасі діяло найбільш ефективно та вважає військові навчання російських військ вздовж українського кордону тиском.
"Питання війни та миру на сьогодні я розділив би на два пункти. Насамперед – про Донбас. Так, ескалація помітна з початку року. 20 загиблих і 57 поранених – тільки за перші місяці. Другий пункт – нарощування присутності російських військ на кордоні з Україною. Гра м’язами у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону – це традиційна справа Росії. Таким чином вона намагається створювати атмосферу загрози та водночас – тиску під час переговорів щодо припинення вогню та щодо миру як нашої цінності", — заявив Зеленський.
Окрім того, він відзначив, що частиною відстоювання незалежності України та просування миру є і санкції проти народного депутата від "Опозиційної платформи- За життя" Віктора Медведчука. "
Санкції проти Віктора Медведчука, наша голосна та тверда позиція щодо незалежності України та просування до миру й беззаперечна підтримка з боку західних партнерів дратують ворога, що вторгся на Донбас і окупував Крим. Це зрозуміло. Як зрозуміло й те, що ми хотіли б повернутися до тих умов, коли режим припинення вогню діяв ефективніше – як з 27 липня 2020 року, коли впродовж місяців у нас було в десятки разів менше поранених і загиблих.", — зазначив президент.
За його словами, Україна наразі намагається якнайшвидше домовитися про перемир'я на Донбасі.
Що відомо
- Головне управління розвідки Міністерства оборони заявило про те, що Росія готує провокації у зоні ООС на Донбасі та розширює свою присутність на окупованих територіях.
- 26 березня під Шумами на Донеччині загинули четверо українських військових – Сергій Коваль, Сергій Барнич, Максим Абрамович та Сергій Гаченко. Після цього президент Володимир Зеленський звернувся до лідерів країн "нормандської четвірки" та закликав їх зробити все можливе для збереження режиму всеосяжного припинення вогню на Донбасі.
- 31 березня лідери Франції, Німеччини та Росії провели переговори через загострення на Донбасі. Водночас заяви, які вони оприлюднили після цього, дещо відрізняються одна від одної. Зокрема у заяві на сайті Єлисейського палацу йдеться про те, що Росія повинна визнати відповідальність за події на Донбасі, а в заяві на сайті німецького уряду про Україну згадується те, що канцлерка і президент Франції закликали до проведення переговорів в нормандському форматі для реалізації Мінських домовленостей.
- 1 квітня Міністерство закордонних справ заявило про провокації проти співробітників посольства України в Москві та направило через це ноту протесту до МЗС РФ.
- За інформацією Головного управління розвідки, війська російських окупаційних сил приведені у найвищих ступені бойової готовності.
- 15 березня СММ ОБСЄ зафіксувала зосередження танків окупантів з порушенням лінії відведення важкої техніки. Також окупанти продовжують укріплювати старі та облаштовують нові позиції.
- Генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що обстріли на фронті активізувались після рішень РНБО про санкції за фінансування тероризму.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу