Україна виходить ще з двох угод СНД

ОПУ

Президент Володимир Зеленський підписав указ про вихід України з міжнародних договорів щодо цивільної авіації та використання повітряного простору, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав.

Відповідні укази президент підписав 23 лютого, повідомляється на сайті Офісу президента.

"Вийти з Угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору, вчиненої 25 грудня 1991 року у м.Мінську, та з Угоди про використання повітряного простору, вчиненої 15 травня 1992 року у м.Ташкенті", – йдеться у тексті указу.

Також президент доручив Міністерству закордонних справ в установленому порядку повідомити Раду по авіації та використанню повітряного простору про вихід України із зазначених угод.

Про що угоди

Підписану у 1991 році Угоду про цивільну авіацію та про використання повітряного простору встановив Міждержавний авіаційний комітет, який виконував роль правонаступника кількох радянських державних установ у галузі цивільної авіації.

Відповідно до тексту угоди, оприлюдненого на сайті Ради, документ стосується співпраці у сфері цивільної авіації, зокрема сертифікації авіаперевізників, розслідування авіаційних пригод, розвитку єдиних систем аеронавігації та зв’язку. При цьому угода також встановлювала, що повітряний простір держав-підписантів розглядається як єдиний повітряний простір.

Друга угода, укладена у 1992 році, стосувалася співпраці країн СНД в організації аеронавігації, протиповітряної оборони й польотів військової авіації. Зокрема, держави-підписанти угоди погоджувалися надавати повітряний простір над своєю територією для здійснення діяльності спільних збройних сил та не вчиняти дій, що призводять до порушення або ускладнення їхнього нормального функціонування.

Що відомо

  • 5 січня повідомлялося, що Україна виходить з угоди СНД щодо охорони інтелектуальної власності.
  • 16 грудня 2020 року Кабмін погодив вихід України з низки договорів СНД, зокрема Гірничої хартії держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, угоди про координацію міждержавних відносин держав – учасниць СНД в галузі використання атомної енергії в мирних цілях, про координацію міждержавних відносин в галузі електроенергетики, про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії, протоколу про внесення змін до Угоди про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії.
  • У листопаді 2020 року Володимир Зеленський підписав закон щодо виходу України з Договору про узгоджену монопольну політику між державами — членами СНД.