Україна розірвала ще одну угоду в межах СНД: Зеленський підписав закон

ОПУ

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо виходу України з Договору про узгоджену монопольну політику між державами — членами СНД. Рада ухвалила цей закон 5 листопада 2020 року.

"Згідно з документом, Україна виходить із Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики, підписаного на засіданні Ради глав урядів держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав у Москві 25 січня 2000 року та ратифікованого Верховною Радою України із застереженнями законом від 16 січня 2003 року № 449-ІV", - йдеться у повідомленні пресслужби ОПУ.

В Офісі президента уточнили, що Договір містить механізми обміну інформацією, тому існує ризик отримання державами-членами СНД відомостей, які можуть бути використані для здійснення торговельно-економічного тиску на Україну.

"Вихід із Договору захистить національні економічні інтереси України, усуваючи механізм, який зумовлює міждержавний обмін інформацією з економічних питань", - додали в ОПУ.

Договір про проведення узгодженої антимонопольної політики був ратифікований Україною у 2003 році. Він мав на меті запобігати створенню монополій та проявам недобросовісної конкуренції на територіях держав-учасниць.

Що відомо

  • У липні 2020 президент Володимир Зеленський підписав указ про вихід України з угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки держав — учасниць СНД.
  • У серпні 2020 року Україна припинила співпрацю прикордонних військ із країнами СНД. Чинний тоді представник уряду у парламенті Василь Мокан зазначив, що угоду було укладено з метою співробітництва прикордонних військ у науково-дослідній діяльності "на принципах рівності, прямих зв'язків і взаємної вигоди".
  • Однак учасники угоди не досягли мети, оскільки Україна брала участь у роботі ради командувачів прикордонними військами тільки у ролі спостерігача та не впливала на розробку та реалізацію рішень.
  • У вересні Україна вийшла ще з трьох угод, укладених у рамках Співдружності незалежних держав: угоди про співробітництво у галузі ветеринарії, угоди про співробітництво в галузі санітарної охорони територій та угоди про створення координаційної ради з карантину рослин.