Україна виходить з угоди СНД щодо охорони інтелектуальної власності

Офiцiйно

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт "Про вихід з Угоди про співробітництво у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності та створення Міждержавної ради з питань правової охорони й захисту інтелектуальної власності".

Як повідомив у Facebook представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан законопроєктом пропонується вийти із угоди, ухваленої 19 листопада 2010-го року в місті Санкт-Петербург та ратифікованої Верховною Радою 21 грудня 2011-го року.

“Дана Угода не відповідає сучасному стану економічних відносин між державами-членами СНД. А зобов’язання України, що виникли протягом строку дії Угоди, врегульовані”,- зазначив Мокан.

Зокрема, не застосовуватимуться положення угоди щодо здійснення співробітництва уповноваженими органами у сфері інтелектуальної власності шляхом координації та проведення спільних досліджень, погодження питань, пов’язаних з охороною й захистом інтелектуальної власності у ході здійснення співробітництва у сфері економіки, торгівлі, науки, техніки та культури, а також сприяння в укладенні відповідних міжнародних договорів.

Мокан також наголосив, що Україна тривалий час не бере участі у засіданнях Міждержавної ради, розробці проєктів міжнародних договорів в рамках СНД, не здійснює в рамках Угоди обмін патентною, нормативно-методичною документацією у сфері охорони й захисту інтелектуальної власності.

Після погодження уряду, за законопроєкт має проголосувати Верховна рада.

Що відомо

  • 16 грудня Кабмін погодив вихід України з низки договорів СНД, зокрема Гірничої хартії держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, угоди про координацію міждержавних відносин держав – учасниць СНД в галузі використання атомної енергії в мирних цілях, про координацію міждержавних відносин в галузі електроенергетики, про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії, протоколу про внесення змін до Угоди про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії.