Перейти до основного змісту

Фонд щодо угоди про надра запрацює вже через кілька тижнів

У Міністерстві економіки України повідомили, що інвестиційний фонд щодо угоди про надра має запрацювати "вже через кілька тижнів". Перемовини щодо угод про запуск фонду тривають щодня.

Про це представники Мінекономіки заявили під час брифінгу 8 травня, передає кореспондентка Суспільного.

За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, угода про обмеження партнерства й угода про функції інвестиційного фонду не потребують підписання з боку представників Кабміну.

"Це угоди комерційного характеру, які будуть підписуватися з боку двох юридичних осіб, з боку Сполучених Штатів — це DFCМіжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC), з боку України — це агентство ДППАгенція з питань підтримки державно-приватного партнерства. Задача — це зробити так, щоб він був операційним і знайти можливість запустити цей фонд. Це говорить про те, що мають бути фінансові внески. Я знаю з боку наших американських партнерів", — повідомила Юлія Свириденко.

Ефективність фонду залежатиме від інтересу американських партнерів, повідомили у Мінекономіки. Американці зацікавлені, адже отримують першочергову інформацію про нові інвестиційні можливості — передусім у сфері критичної сировини, нафти й газу.

Заступник міністра економіки Олексій Соболев повідомив, що міністерство економіки залучене до роботи над угодами щодо інвестиційного фонду.

Також у Мінекономіки повідомили, що менеджери фонду ще не визначені. Зі сторони США — це можуть бути представники DFC та Мінфіну. Українську сторону поки не оголошено.

Що відомо про підписання угоди про надра

У ніч на 1 травня Україна та США підписали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови та партнерство у сфері критичних корисних копалин й вона стосується 57 мінералів. Вона встановлює політичні параметри співпраці. Водночас чимало деталей будуть прописані у наступній, "технічній угоді".

Американський президент Дональд Трамп заявив, що підписання угоди про надра, "захистить" інвестиції США та фінансову допомогу, яку Вашингтон надає Києву. На його думку, угода "можливо" сприятиме припиненню війни РФ проти України. Держсекретар США Марко Рубіо також назвав угоду "кроком до припинення війни".

Президент Володимир Зеленський заявив, що угода про економічне партнерство між країнами, це "практичний результат" перемовин з Трампом у Ватикані.

Після підписання угоди видання Kyiv Post з посиланням на джерела повідомило, що адміністрація Трампа схвалила експорт зброї до України на щонайменше 50 мільйонів доларів.

Топ дня
Вибір редакції