У Міністерстві економіки України повідомили, що процедура отримання ліцензій на видобуток корисних копалин після ратифікації угоди про надра залишиться незмінною.
Про це представники Мінекономіки заявили під час брифінгу 8 травня, передає кореспондентка Суспільного.
Міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що надра, ліцензії та держпідприємства не передаються. Україна сама вирішуватиме, що саме треба видобувати.
"Ліцензії, які отримували раніше згідно з законодавством, так далі й отримуватимуть. Зміниться те, що після ратифікації угоди ті бізнеси, які отримали ліцензії, але не мають достатньо ресурсів для видобування — інвестиційний фонд може прийняти рішення підтримати проєкт чи відмовити у фінансуванні", — повідомила Юлія Свириденко.
За її словами, якщо фонд відмовить компанії у фінансуванні, то компанія може звернутись до наступних інвесторів, але компанія не може пропонувати кращі умови іншим інвесторам ніж американсько-українському фонду.
Це стосуватиметься лише нових виданих ліцензій, заявила Свириденко. Ті компанії, які вже активно працюють, не зобов'язані змінювати свій бізнес-план та звертатись до фонду.
Що відомо про підписання угоди про надра
У ніч на 1 травня Україна та США підписали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови та партнерство у сфері критичних корисних копалин й вона стосується 57 мінералів. Вона встановлює політичні параметри співпраці. Водночас чимало деталей будуть прописані у наступній, "технічній угоді".
Американський президент Дональд Трамп заявив, що підписання угоди про надра, "захистить" інвестиції США та фінансову допомогу, яку Вашингтон надає Києву. На його думку, угода "можливо" сприятиме припиненню війни РФ проти України. Держсекретар США Марко Рубіо також назвав угоду "кроком до припинення війни".
Президент Володимир Зеленський заявив, що угода про економічне партнерство між країнами, це "практичний результат" перемовин з Трампом у Ватикані.
Після підписання угоди видання Kyiv Post з посиланням на джерела повідомило, що адміністрація Трампа схвалила експорт зброї до України на щонайменше 50 мільйонів доларів.