8 травня Верховна рада голосуватиме за ратифікацію угоди про надра, корисні копалини та рідкісноземельні метали. Міністерство економіки України сподівається, що голосування буде позитивним.
Про це представники Мінекономіки повідомили під час брифінгу з журналістами вранці 8 травня, передає кореспондентка Суспільного.
За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, угода є рівноправною між США та Україною та в угоді не йде мова про жодні борги.
"Це вперше в історії, коли Сполучені Штати розглядають Україну як довго термінового партнера стратегічного в економічному плані. І нам дуже важливо, щоб мова йде не про борги, не про кредити, а мова йде про інвестиції в економіку України", — повідомила Юлія Свириденко.
Заступник міністра економіки Тарас Качка Суспільному, що угоди про запуск інвестиційного фонду та його структури може зайняти мінімум тижні.
"Такі угоди залишаються в обмеженому доступі. Але в цьому випадку політика щодо доступу до інформації на них поширюється, так само як і політика парламентського контролю. Ми це все наголосили фракціям, тому очевидно, що в такому інструменті вони будуть скоріш за все доступні. Їх не будуть спеціально утаємничувати, але рівень доступу буде скоріш за все, як до звичайної публічної інформації", — повідомив він.
Також Юлія Свириденко заявила, що рішення щодо структури фонду та хто представлятиме Україну ще не фіналізоване.
Що відомо про підписання угоди про надра
У ніч на 1 травня Україна та США підписали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови та партнерство у сфері критичних корисних копалин й вона стосується 57 мінералів. Вона встановлює політичні параметри співпраці. Водночас чимало деталей будуть прописані у наступній, "технічній угоді".
Американський президент Дональд Трамп заявив, що підписання угоди про надра, "захистить" інвестиції США та фінансову допомогу, яку Вашингтон надає Києву. На його думку, угода "можливо" сприятиме припиненню війни РФ проти України. Держсекретар США Марко Рубіо також назвав угоду "кроком до припинення війни".
Президент Володимир Зеленський заявив, що угода про економічне партнерство між країнами, це "практичний результат" перемовин з Трампом у Ватикані.
Після підписання угоди видання Kyiv Post з посиланням на джерела повідомило, що адміністрація Трампа схвалила експорт зброї до України на щонайменше 50 мільйонів доларів.