Угода про економічне партнерство між Україною та Сполученими Штатами, це "практичний результат" перемовин із американським президентом Дональдом Трампом у Ватикані.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, під час вечірнього звернення 1 травня.
Президенти поговорили близько 15 хвилин і обидва казали, що зустріч пройшла конструктивно. Зеленський називає угоду "рівноправною", яка створює можливість для інвестицій і модернізації виробництв в Україні.
"Угода значно змінилась у процесі підготовки. Тепер це справді рівноправна угода, яка створює можливість для інвестицій в Україну — доволі вагомих, а окрім того — ще й для суттєвої модернізації виробництв в Україні та — що не менш важливо — модернізації юридичних практик у нашій державі", — розповів президент.
Нардеп і заступник голови комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у коментарі Суспільному заявив, що тепер документ потребує ратифікації парламентом, й припустив, що це може відбутися під час пленарних засідань 13-15 травня.
Sky News із посиланням на джерела повідомляє, що Вашингтон очікує на ратифікацію угоди про надра впродовж тижня.
Що відомо про підписання угоди
У ніч на 1 травня Україна та США підписали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови та партнерство у сфері критичних корисних копалин й вона стосується 57 мінералів. Зокрема підписаний у Вашингтоні документ встановлює політичні параметри співпраці. Водночас чимало деталей будуть прописані у наступній, "технічній угоді".
Американський президент Дональд Трамп заявив, що підписання угоди про надра, "захистить" інвестиції США та фінансову допомогу, яку Вашингтон надає Києву. На його думку, угода "можливо" сприятиме припиненню війни РФ проти України.
Своєю чергою американський держсекретар Марко Рубіо також назвав угоду "кроком до припинення війни".
Після підписання угоди видання Kyiv Post з посиланням на джерела повідомило, що адміністрація Трампа схвалила експорт зброї до України на щонайменше 50 мільйонів доларів.
Раніше газета Financial Times з посиланням на власні джерела повідомляла, що Вашингтон вимагав від Києва підписати дві додаткові угоди щодо рідкісноземельних металів та корисних копалин окрім основного документа, який був затверджений урядами обох країн.