"Пакунки малюка" почали надходити у регіони – Мінсоцполітики

"Пакунки малюка" почали надходити у регіони – Мінсоцполітики

"Пакунки малюка" почали надходити у регіони – Мінсоцполітики
. УНІАН

Міністерство соціальної політики заявляє про те, що одноразову натуральну допомогу новонародженим за програмою "Пакунок малюка" почали доставляти у регіони. Наразі, за даними міністерства, їх вже отримали дев'ять областей та місто Київ.

"Пакунки малюка" доставлено до закладів охорони здоров’я та структурних підрозділів з питань соціального захисту населення Вінницької, Закарпатської, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Одеської, Сумської, Черкаської областей та міста Києва", – йдеться у повідомленні на сайті Міністерства соціальної політики.

Як повідомляють у міністерстві, "пакунки малюка" планують доставити в усі регіони України до кінця січня.

Після 1 липня 2021 року батьки новонароджених матимуть право обирати між одноразовою натуральною допомогою "пакунок малюка" та грошовою компенсацією від держави.

Що відомо

  • Програму одноразової натуральної допомоги при народженні дитини "Пакунок малюка" було запроваджено у 2018 році. До "пакунку" входять засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям.
  • Кабінет міністрів 29 липня 2020 року ухвалив постанову, згідно з якою замість "пакунка малюка" породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тис. грн на рахунку. Після цього дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму "пакунок малюка" у такому вигляді, якому він є.
  • Влітку 2020 року повідомлялося, що у багатьох пологових будинках в Україні вже закінчилися пакунки малюка або скоро закінчаться, а нові на той момент не закупили.
  • 17 вересня 2020 року Рада прийняла за основу законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". Президент Володимир Зеленський цей закон підписав.
На початок