Як санкції США вплинули на українських політиків. Пояснює юрист

Як санкції США вплинули на українських політиків. Пояснює юрист

Ексклюзивно
Як санкції США вплинули на українських політиків. Пояснює юрист
. Колаж Суспільне

З початку року санкційний список США поповнився прізвищами семи українців. Серед них відомі політики та медіавласники. Також під дію заходу потрапило 4 компанії. Експерт з правових питань Аналітичної групи "Левіафан" Сергій Назаренко розповів в ефірі Українського радіо про те, як змінюється життя народних депутатів, прізвища яких опинилися в санкційному списку.

Так, на думку Назаренка, ситуація щодо депутата від "Слуги народу" Олександра Дубінського є першим випадоком, коли санкції США щодо українця виявилися ефективними.

“Пан Дубінський є медійною особою, яка має досить "розкручений" YouTube-канал, а це – хостинг на території США. Після санкцій він був змушений змінити назву свого каналу, щоб якось уникнути санкцій. Імовірно, така сама ситуація буде і з його Facebook. А що найголовніше – що будь-яка особа, яка себе поважає не може співпрацювати з Дубінським, оскільки починаються проблеми з розміщенням коштів, проблеми в транзакціях. Навіть український Monobank, як стверджує Дубінський, вже припиняє з ним співпрацю. Проблеми у нього вже виникли", — пояснив експерт.

Читайте також: Що "Слуга народу" робитиме з Дубінським. Голова партії розповів про варіанти рішення

Також США поширили санкції на сімох українців і чотири українських медіакомпанії у зв'язку з втручанням у вибори США. Серед тих, хто потрапив під дію – ексголова Української асоціації енергетичного машинобудування Дмитро Ковальчук, експрокурор Костянтин Кулик, екснардеп та підприємець Олександр Онищенко, бізнесмен Антон Сімоненко, колишній співробітник посольства України в США Андрій Теліженко і медіаменеджер Петро Журавель. Щодо юридичних осіб, то під дію американських санкцій кілька українських сайтів та медіагруп: NABU Leaks, ТОВ "Скептик" і сайт Only News.

Назаренко вважає, що щодо юридичних осіб ситуація і проста, і складна водночас.

"Складніша, бо юридичній особі, на яку накладено санкції, досить складно працювати, бо ще більше використання платіжних систем. Але, для власників легше створити нову юридичну особу, вивести кошти з і вкласти в нову, і продовжити працювати. Фактично, на юридичній особі, на яку накладені санкції, в такій країні як США, можна ставити хрест", — розповів юрист.

На його думку, обійти санкції через відчуження активів складно через прозорі реєстри і єдиний спосіб захиститися — це фінансово вкластися в юридичний захист на території США і довести свою невинуватість.

Що відомо

  • 11 січня Мінфін США запровадив санкції проти сімох українців та чотирьох медіакомпаній через звинувачення у втручанні в американські вибори. Серед них був і Дубінський. Зокрема, міністерство вважає, що Костянтин Кулик, Олександр Онищенко, Андрій Теліженко та Олександр Дубінський приєдналися до нардепа Андрія Деркача у поширенні та пропаганді "шахрайських і необґрунтованих звинувачень" щодо американських політиків.
  • У відповідь на запровадження санкцій голова Офісу президента Андрій Єрмак запевнив, що керівництво держави зробить все можливе, аби притягнути до відповідальності усіх причетних до втручання у вибори в США.
  • Офіс генерального прокурора порушив два кримінальні провадження проти народного депутата від "Слуги народу" Олександра Дубінського.
На початок