Реорганізація лікарень у Дніпрі: лікарі залишаться, скоротять 150 адмінпрацівників

Реорганізація лікарень у Дніпрі: лікарі залишаться, скоротять 150 адмінпрацівників

Реорганізація лікарень у Дніпрі: лікарі залишаться, скоротять 150 адмінпрацівників www.medlib.dp.gov.ua

На другій черговій сесії Дніпровської міськради депутати проголосували за реорганізацію низки міських лікарень шляхом приєднання. Відповідні рішення підтримали 46 депутати, 9 були проти, 5 — утрималися.

Згідно з рішеннями 2-га лікарня, поліклініки №№ 1,2,6 та стоматологічна поліклініка №6 приєднуються до Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, дитяча лікарня №5 приєднується до дитячої лікарні №6, 12-та лікарня та 4-та поліклініка приєднуються до 16-ої лікарні, 8-ма лікарня — до 4-ої, а 9-та з 11-ою — до 6-ої.

Депутат від фракції “Європейська Солідарність” Артем Хмельников, взявши слово зауважив, що з протоколів засідань профільної комісії, де представники департаменту охорони здоров’я пояснювали мету вищезгаданих рішень, йдеться саме про юридичну реорганізацію. Інтереси лікарів та медсестер не зачіпаються. А скорочення торкнеться лише адмінперсоналу. Це виважений крок з точки зору менеджменту, хоча й непопулярний.

Директор департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Андрій Бабський пояснив, що злиття лікарень у великі лікувальні центри не торкатиметься медичних працівників. Про скорочення лікарів і медсестер не йдеться.

“Окрім об’єднання лікарень, у бюджеті міста виділяється на цілий рік 250 мільйонів для дооснащення цих лікарень, щоб вони могли і надавати якісні послуги населенню, і підписати потужні пакети з Національною службою здоров’я", – сказав Андрій Бабський.

Як зазначив посадовець, відповідаючи на запитання Суспільного, у ході оптимізації скоротять близько 150 адмінспівробітників лікарень.

"Але це не означає, що всі вони опиняться на вулиці. За бажання колишній головний лікар може стати заступником або медичним директором", – додав Андрій Бабський.

За словами міського голови Бориса Філатова, великі лікарні мають пріоритет перед дрібними в умовах укладання договорів з НСЗУ на надання медичних послуг пацієнтам.

“Ми пішли шляхом укрупнення лікарень. Укрупнення не торкнеться медичного персоналу, а передусім – адміністративного, адже в кожній лікарні є головний лікар, бухгалтер, медичний директор і ціла купа адміністративного персоналу. З боку професійного середовище немає ніяких заперечень, ніяких мітингів, демонстрацій, незадоволення”, – зауважив Борис Філатов.

Голова профільної комісії міськради Євгенія Дитятковська повідомила, що за підсумками реформи в Дніпрі має діяти 4 лікарні для дорослих і одна – дитяча.

"Така оптимізація дасть можливість нам створити великі, як по всій Європі, за всіма стандартам Європи обладнані лікарні. При цьому у нас виходить на рік економія на адміністративному апараті – 15 мільйонів і на тому, що ми припинимо опалювати такі величезні будівлі, як 2-а лікарня, – 18 мільйонів. 33 мільйона ми економитимемо на рік, це при тому, що вкладатимемо набагато більше", – сказала Євгенія Дитятковська.

Зокрема, за словами голови профільної комісії, зекономлені кошти буде спрямовано на купівлю дорогого медичного обладнання. При цьому вона зазначила, що медперсонал тієї ж 12-ої лікарні фізично залишиться на місці, за винятком певних спеціалістів, які будуть переведені до 16-ої лікарні. Втім, як в такому разі зможуть зекономити на тому ж таки опаленні — не пояснила.

Водночас депутат від фракції партії «Слуга народу» Юрій Скребець зазначив, що рішення про фактичну ліквідацію лікарень «неприпустиме». На його думку, воно може бути винесено на сесію міської ради тільки після інформування широкого загалу, подальшого громадського обговорення із залученням ЗМІ та соціальних мереж.

Читайте також

У Чернігові об’єднають першу та другу міські лікарні: що зміниться

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди