Перейти до основного змісту
Білий дім назвав перемовини з Іраном "позитивними і конструктивними"

Білий дім назвав перемовини з Іраном "позитивними і конструктивними"

Білий дім назвав перемовини з Іраном "позитивними і конструктивними"
Співробітники служби безпеки Оману спостерігають за конвоєм, в якому, як вважають, перебуває посол США на Близькому Сході Стів Віткофф, в Маскаті, Оман, субота, 12 квітня 2025 року. AP/Fatima Shbair

Білий дім охарактеризував ядерні переговори між посланцем Трампа Віткоффом і міністром закордонних справ Ірану, які відбулися у суботу, 12 квітня, в Омані, як крок у правильному напрямку і підтвердив плани щодо подальших переговорів наступного тижня.

Про це пише CNN.

“Пряме спілкування” між посланцем президента Дональда Трампа на Близькому Сході Стівом Віткоффом і міністром закордонних справ Ірану Аббасом Арагчі було “дуже позитивним і конструктивним”, — йдеться в заяві Білого дому.

У заяві переговори названі “кроком вперед у досягненні взаємовигідного результату”. Зазначається, що Віткофф заявив Арагчі, що він має інструкції від президента Трампа вирішити розбіжності між двома країнами “шляхом діалогу і дипломатії, якщо це можливо”.

У заяві США подякували Оману за його посередницьку роль у переговорах і зазначили, що на переговорах також була присутня посол США в Омані Ана Ескрогім.

Білий дім заявив, що обидві сторони планують зустрітися знову наступної суботи.

У коментарях іранським медіа, опублікованих раніше, Тегеран також назвав переговори “конструктивними” і поділився планами щодо подальших обговорень наступного тижня.

Переговори на високому рівні відбулися після того, як Трамп пригрозив військовими ударами по Ірану, якщо той не погодиться на нову угоду, що викликало попередження з боку Тегерана про те, що будь-яка атака втягне США в ширший близькосхідний конфлікт.

Трамп дав Тегерану двомісячний термін, щоб прийняти угоду, яка призведе до зменшення ядерного сліду Ірану або повної ліквідації його програми.

7 квітня президент США Дональд Трамп заявив, що переговори між Вашингтоном і Тегераном "вже розпочались" і продовжаться в суботу, 12 квітня.

31 березня президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що Тегеран не вестиме прямих переговорів зі США щодо своєї ядерної програми, але залишає можливість непрямих контактів через Оман.

2 квітня очільник МЗС Ірану Аббас Арагчі у телефонній розмові зі своїм нідерландським колегою Каспаром Велдкампом заявив, що Іран готовий до переговорів зі США на "рівних умовах", однак поки що виключно в непрямому форматі.

Відносини США та Ірану щодо ядерної угоди

У 2015 році Іран та світові держави (США, ЄС, Китай, Росія) підписали ядерну угоду (JCPOA). Іран обмежив свою ядерну програму в обмін на зняття санкцій.

У 2018 році Дональд Трамп вийшов з угоди, відновив санкції, а Іран почав збагачувати уран. Після приходу Джо Байдена у Білий дім США спробували відновити JCPOA, але переговори не дали результату. Іран вимагає зняття санкцій, США – повернення до угоди. Трамп знову погрожує військовими ударами, якщо Іран не піде на поступки.

Топ дня
Вибір редакції
На початок