В Україні 1 лютого розпочалась реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року. Вона триватиме до 5 березня.
Як повідомляється на сайті Українського центру якості освіти, для того, щоб зареєструватися для участі у ЗНО, потрібно:
- на сайті центру створити та заповнити реєстраційну картку. Випускникам шкіл обрати предмети для проходження ДПА та ЗНО;
- підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років);
- отримати від регіонального центру "Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання".
У Центрі додають, що комплекти реєстраційних документів учнів та студентів для проходження ДПА у формі ЗНО керівники закладів освіти надсилають до 1 березня 2021 року включно.
Читайте також: Сесії, предмети та результати. Що потрібно знати про ЗНО 2021
"До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань", — повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки.
Результати ЗНО планується розмістити на інформаційних сторінках учасників до 30 червня:
- 21 травня – хімія,
- 24 травня – іспанська, німецька, французька мови,
- 25 травня – англійська мова,
- 28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту),
- 1 червня – українська мова, українська мова і література,
- 4 червня – історія України,
- 7 червня – фізика,
- 10 червня – біологія,
- 15 червня – географія.
Як відзначається, участь у ЗНО безкоштовна, а кожен учасник може складати максимум 5 предметів.
Що відомо
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що з 1 січня 2025 року українська стане обов’язковою мовою зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Зараз мову при складанні іспиту для вступу до українських вишів можна обирати.
- В Україні 19 січня завершилася реєстрація на пробне ЗНО. Кожен учасник може обрати лише один предмет. Сам тест відбудеться 10 квітня.
- За перший день реєстрації 1157 українців подали заяви для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.
- Цього року через пандемію COVID-19 пробне ЗНО триватиме один день, тому очно складати можна тільки один предмет. Коштує це 246 гривень. Тестування з інших предметів можна безкоштовно пройти онлайн.
- 16 січня 2021 року набули чинності норми Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", згідно з яким мовою обслуговування споживачів є державна мова.
- До Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови станом на 23 січня надійшло 195 скарг і звернень громадян щодо недотримання закону про мову.