Кабінет міністрів збирається на найближчих засіданнях ухвалити рішення про компенсації господарствам, у яких встановлено електроопалення.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Верховної ради 26 січня.
"На найближчих засіданнях Кабміну буде ухвалене рішення про компенсації господарствам, у яких встановлено електроопалення. Тобто люди, які мають електроопалення, будуть отримувати монетизовані компенсації, держава їх не кине й ті домовленості, які були з державою будуть збережені", — запевнив Шмигаль.
Він нагадав, що після консультації з нардепами Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, обмежила тариф на розподіл газу на рівні 1 гривня 79 копійок за 1 кубічний метр.
"Уряд спільно з парламентським комітетом ініціює прийняття законопроєкту про можливість укрупнення облгазів, введення спеціальних рахунків і введення тимчасової адміністрації, що дисциплінує ринок розподілу газу і не дозволить монопольно підвищувати ціни на розподіл і тарифи на розподіл", — заявив прем'єр.
Шмигаль додав, що штрафи чи пеня за невчасно сплачені газ та тепло не будуть застосовуватись до людей.
"Є така ініціатива урядова і ми також приймемо її на найближчому засіданні. У січні при підвищених цінах на газ або при будь-яких маніпуляціях зі сторони монополістів ми убезпечимо людей від застосування штрафних санкцій або пені, щоб люди не хвилювалися", — пообіцяв він.
Що відомо
- Кабмін планує виділити 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів.
- 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
- Прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів та компанія "Нафтогаз" розробили два підходи, які дозволять знизити ціни на газ.
- Міністерство енергетики планувало підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів задля "стабілізації ринку електричної енергії".
- 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
- Перегляд тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.