Перейти до основного змісту
Перший заступник Умєрова генерал-лейтенант Гаврилюк йде з посади

Перший заступник Умєрова генерал-лейтенант Гаврилюк йде з посади

Ексклюзивно
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк. Міноборони України/Facebook

Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк заявив, що за власним бажанням залишає посаду першого заступника міністра оборони України, яку він обіймав з травня минулого року.

Про це він сказав у коментарі Суспільному.

Інших деталей щодо свого рішення Гаврилюк не розповів.

У Міноборони Гаврилюк безпосередньо координував напрямок закупівель. На посаду першого заступника міністра оборони Рустема Умєрова його було призначено 17 травня 2024 року.

У коментарі Суспільному джерело у Міноборони повідомило, що звільнення Гаврилюка пов'язане з його ініціативою передати 78 млрд гривень від Агенції оборонних закупівель (АОЗ) польській фірмі-посередниці "PHU Lechmar" Sp. z o.o. на закупівлю боєприпасів для Держприкордонслужби, про що раніше повідомляв нардеп Ярослав Железняк.

За словами нашого співрозмовника, ця ініціатива завдала "репутаційної шкоди" очільнику оборонного відомства Рустему Умєрову, адже закупівлею боєприпасів мала займатись АОЗ, куди напередодні він призначив керівником Арсена Жумаділова.

Суспільне звернулось до Умєрова по коментар з приводу звільнення Гаврилюка.

Наприкінці січня Умєров звільнив тодішню керівницю АОЗ Марину Безрукову, попри рішення Наглядової ради Агенції продовжити із нею контракт, аргументуючи це неспроможністю забезпечувати фронт озброєнням вчасно. Новим керівником він призначив Арсена Жумаділова — тодішнього голову Державного оператора тилу.

У січні Умєров відкликав двох членів Наглядової ради АОЗ від держави — Юрія Джигиря та Тараса Чмута. У березні замість них уряд призначив Івана Гаврилюка і Станіслава Гайдера.

Що відомо про Івана Гаврилюка

На офіційному сайті Міноборони йдеться, що Іван Гаврилюк народився 19 квітня 1971 року в селищі Іванопіль Чуднівського району (нині — Краснопільська громада Бердичівського району) Житомирської області.

У ЗСУ він з 1 серпня 1988 року. Працював заступником керівника та керівником штабу відділу ракетних військ і артилерії управління армійського корпусу, був заступником керівника та керівником Тилу управління армійського корпусу, начальником Головного управління логістики.

З 3 березня 2020 року звільнився із військової служби у запас та працював радником командувача Сил логістики ЗСУ.

24 лютого 2022 року знову прийнятий на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період і призначений начальником управління зв’язку та інформаційних систем штабу Командування Сил логістики ЗСУ.

Що відомо про конфлікт між Міноборони та АОЗ

24 січня міністр оборони Рустем Умєров прийняв рішення звільнити керівницю Агенції оборонних закупівель Марину Безрукову попри рішення наглядової ради АОЗ продовжити з Безруковою контракт. Крім того, з Наглядової ради буде відкликано двох представників держави – Юрія Джигира та Тараса Чмута.

27 січня Умєров ініціював службове розслідування в Агенції оборонних закупівель, на цей час керівницю агенції Марину Безрукову відсторонили від виконання обов'язків. Обовʼязки директора АОЗ тимчасово поклали на Арсена Жумаділова.

29 січня у державному реєстрі змінили статус керівника Агенції оборонних закупівель. Ним стала Марина Безрукова, Арсен Жумаділов втратив право підпису. У коментарі Суспільному Безрукова сказала, що АОЗ ініціювала зміни, адже вона залишається чинною очільницею агенції, згідно з рішенням наглядової ради. 31 січня Мін'юст повернув Жумаділову право підпису, а статус Безрукової у реєстрі змінився на "відсторонена від виконання посадових обов'язків на час службового розслідування".

Того ж дня Марина Безрукова звернулась до президента Зеленського з проханням втрутитись у ситуацію, гарантувати розв'язання конфлікту з Міноборони у правовий спосіб, та забезпечити повноцінну і стабільну роботу АОЗ, без тиску, блокувань та атак.

У Міноборони заявили, що ключових причин змін керівника — невиконання запланованих постачань для фронту, чисельні зауваження Генштабу щодо неякісного планування оборонних закупівель та несвоєчасної комунікації з боку Агенції, необґрунтоване перенесення графіків постачання, наголосили у Міноборони. Також Міноборони повідомило, що голова Наглядової ради АОЗ не забезпечив належної комунікації з її членами та Міністерством оборони. Додаткова угода про продовження контракту з Мариною Безруковою укладалась без погодження з Міністерством, заявили в МОУ.

З 1 лютого тимчасове виконання обов’язків керівника Агенції покладено на Арсена Жумаділова. Він мав виконувати ці функції до моменту затвердження нового директора у встановленому порядку.

6 березня Жумаділов залишив посаду гендиректора Державного оператора тилу (ДОТ). Водночас Міноборони призначило його на посаду директора Агенції оборонних закупівель (АОЗ).

Топ дня
Вибір редакції
На початок