Через пандемію у світі зникло 250 мільйонів робочих місць – дослідження

Через пандемію у світі зникло 250 мільйонів робочих місць – дослідження

Через пандемію у світі зникло 250 мільйонів робочих місць – дослідження
.

Пандемія COVID-19 стала причиною скорочення глобального ринку праці на 250 мільйонів робочих місць.

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації праці (ILO.

Міжнародна група дослідників підрахувала, що через різні форми карантинних обмежень сумарний робочий час у світі у 2020 році скоротився на 8,8%, що є еквівалентом зникнення 250 мільйонів робочих місць. Крім того, понад 114 мільйонів осіб, які працюють за наймом, втратили роботу повністю або зазнали скорочення робочого часу.

В ILO підкреслили, що такі показники майже в чотири рази перевершують наслідки глобальної економічної кризи 2008-2009 років.

За висновками дослідників, 71% усіх випадків втрати роботи через пандемію сталися у формі не безробіття, а незайнятості – тобто люди не втратили не посаду чи робоче місце, а можливість працювати. Це пояснюється карантинними обмеженнями, що зупинили роботу цілкої низки галузей. Зокрема, постраждали сектор послуг з розміщення та харчування, де зайнятість скоротилася в середньому більш ніж на 20% Крім того, значно більше через пандемію постраждала молодь. Показники втрати роботи серед молодих працівників становить 8,7% проти 3,7 у старших вікових категоріях

Як наслідок скорочення ринку праці через пандемійні обмеження, сумарні доходи працівників світу скоротилися на 8,8% або ж 3,7 трильйона доларів США. Лише через це скорочення доходів глобальний ВВП "просів" на 4,4%.

Що відомо

  • Експерти прогнозують глобальну фінансову кризу у 2021 році через вплив пандемії COVID-19.
  • За даними Світового банку, у зв'язку із кризою, спричиненою пандемією, щонайменше 88 мільйонів людей перетнуть межу бідності
  • Сумарні статки 10 найбагатших людей планети зросли на 540 мільярдів за час пандемії.

На початок