Перейти до основного змісту
Румунські Карпати та гори Хорватії. Як світові гіди вчаться єдності людини і природи

Румунські Карпати та гори Хорватії. Як світові гіди вчаться єдності людини і природи

Румунські Карпати та гори Хорватії. Як світові гіди вчаться єдності людини і природи
. Rewilding Europe

Некомерційна організація Rewilding Europe проводить тренінги серед гідів по всьому світу, навчаючи їх ревайлдингу — програмі, яка спрямована на створення економічних можливостей в умовах дикої природи, що є особливо актуальним в часи пандемії COVID-19.

Як пише The Guardian, бачення ревайлдингу враховує залучення туристів у віддалені регіони Європи, такі як південні Карпати в Румунії або гори Велебит на хорватському узбережжі з можливістю зустрічі з дикими тваринами, зокрема рисями та вовками.

Програма також передбачає створення робочих місць у місцевих громадах. У 2017 році Rewilding Europe заснувала European Safari Company — туристичне агентство, покликане привертати туристів до своїх проєктів відновлення. Нині воно пропонує 40 пакетів сафарі, зокрема відстеження бізонів у польській дельті річки Одра і спостереження за ведмедями в Хорватії.

Читайте також: На Буковині створили віртуальні туристичні маршрути заповідниками

Агентство базується у Нідерландах і проводить навчальну програму. На думку засновників, туризм може допомогти замінити дохід від видобувних робіт, зокрема лісового господарства. Наприклад, клієнтів таких агентств можуть приводити до виробників меду, які живуть у лісах, де проживає також багато вовків. Метою є орієнтація на економічну стійкість в дикій місцевості.

Вовк у снігу
Вовк у снігу. Rewilding Europe

У рамках навчання гіди відвідують онлайн-семінари, а потім можуть подати заявку на участь у п'ятиденній програмі польового навчання, яка запланована на кінець 2021 року в центральних Апеннінах Італії. Існує третій етап більш спеціалізованого навчання, що включає такі навички, як спостереження за птахами, фотографія і спостереження за дикою природою.

Читайте також: Заповідник "Межибіж": чим заманюють туристів на Хмельниччину в локдаун

Перший набір за програмою, в якій беруть участь 40 студентів, почався в жовтні 2020 року, нині йде другий етап навчання. Третій раунд запланований на листопад. Rewilding Europe буде вимірювати вплив свого підходу, досліджуючи туристів, які користуються послугами їхніх випускників. Відгуки дадуть змогу зрозуміти, яке майбутнє має такий туристичний підхід.

Рись з дитинчам
Рись з дитинчам. Staffan Widstrand

Хоча програма орієнтована на дикі райони Європи, поточне навчання гідів враховує 50 студентів з 20 країн, зокрема США, Китаю і Об'єднаних Арабських Еміратів. Студенти вважають ревайлдинг "родзинкою туру, яка допоможе розширити картину подорожі".

Довідка. Ревайлдинг є трансформованням екосистеми з метою відновлення і захисту природних процесів і основних територій дикої природи. У країнах ЄС нині здійснюється масштабна програма ревайлдингу, яка передбачає створення в степових і лісостепових областях країн Східної Європи десяти великих природних парків загальною площею 1 мільйон гектарів.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я 22 січня оновило перелік країн "червоної" та "зеленої" зон, враховуючи показники поширення коронавірусу. Список країн з несприятливою епідемситуацією збільшився до 68.
  • Станом на початок 2021 року з українським паспортом можна в'їхати без візи у 130 країн світу.
  • Експерти туристичної індустрії прогнозують, що кількість мандрівників з усього світу зростатиме весною і буде збільшуватися до середини року, оскільки вакцини проти COVID-19 будуть ширитися все стрімкіше.
  • За оптимістичним сценарієм авіаційний трафік відновиться лише за п’ять років. Утім, відновлення пасажирських авіаперевезень залежатиме від швидкості початку застосування вакцини проти COVID-19.
Топ дня
Вибір редакції
На початок