Від дефіциту прісної води в світі страждають понад 3 мільярди людей – ООН

Від дефіциту прісної води в світі страждають понад 3 мільярди людей – ООН

Від дефіциту прісної води в світі страждають понад 3 мільярди людей – ООН
АР

Від дефіциту прісної води в усьому світі вже страждають понад 3 млрд людей, та ситуація може погіршитись через недостатню боротьбу з кліматичною кризою та невдале керування сільським господарством.

"Ми повинні дуже серйозно поставитися до дефіциту води через дисбаланс попиту і пропозиції на прісні водні ресурси та через недостатні опади. Тепер це реальність, з якою ми всі живемо", - заявив генеральний директор Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Цюй Дуню, передає The Guardian

За даними ООН, за останні 20 років кількість прісної води, доступної для кожної людини, зменшилася на 20%. Близько 1,5 мільярда людей наразі страждають від сильної нестачі води або посухи.

Організація попереджає, що через недостатнє збереження водних ресурсів та кліматичну кризу, і як наслідок, занепад сільського господарства, мільярди людей страждатимуть від голоду або постійного дефіциту їжі.

Так, наразі 50 млн людей в Африці проживають у районах, де сильна посуха знищує поля та пасовища раз на три роки.

Загалом від опадів залежить 60% світового рослинництва та 80% оброблюваних земель, а решта території отримує зрошення. Однак неправильно організоване зрошення навпаки призводить до втрати водних ресурсів.

В ООН наголошують також на необхідності змінити технології виробництва деяких продуктів харчування, щоб зменшити викиди парникових газів. Це стосується здорових, але водоємних продуктів – бобових, горіхів, молочних продуктів тощо.

Водночас в ООН відзвітували, що урожай у світі цього року, за деякими винятками, був добрим, але окремі райони Африки знаходяться під загрозою серйозних проблем із продуктами харчування.

Що відомо

  • Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень, попри заборону на подорожі та глобальний локдаун.
  • Уряд Великої Британії переніс час заборони продажу нових автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами з 2035 на 2030 рік.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком.
  • В жовтні в Англії набула чинності заборона на використання пластикових трубочок і мішалок для гарячих напоїв та ватних паличок.
  • У Великій Британії заборонять акції "другий товар у подарунок", які стосуватимуться нездорової їжі. Уряд країни вживає таких заходів у рамках боротьби з проблемою ожиріння.
На початок