"Наказав зжерти закладку": керівник охорони харківських парків розповів про роботу підприємства

"Наказав зжерти закладку": керівник охорони харківських парків розповів про роботу підприємства

"Наказав зжерти закладку": керівник охорони харківських парків розповів про роботу підприємства
Суспільне Харків

В товаристві з обмеженою відповідальністю "Антирейдер ГО "Ветеран", яка займається охороною парків та скверів у місті, вважають провокаціями скарги харків'ян на фізичну силу з боку своїх працівників.

25 січня представники "Антирейдеру" організували пресконференцію. За словами заступника директора організації Олега Черкашина, її мета — донести жителям Харкова свою позицію.

"Останнім часом почався шквал провокаційної інформації щодо дії працівників охоронного агенства "Антирейдер ГО "Ветеран". Всі ці ролики та всі ці закиди є провокацією чистої води", — сказав заступник директора.

Інцидент на фонтані

Черкашин показував фрагменти відео різних інцидентів на територіях, взятих під охорону "Антирейдером". Серед них було відео за участі Бориса Фурсова, який у грудні повідомив про побиття у саду Шевченка під час спроби зробити фото.

Читайте також: Відвідувач саду Шевченка у Харкові звинуватив охоронців у побитті

"На цьому відео видно, як людина падає і залізає у фонтан. Хтось бачить у нього у руках камеру, фотоапарат тощо? Хоч щось, на що можна було знімати? В нього цього не було, тому я вважаю, що заява цього товариша Фурсова про те, що він хотів "щось відзняти у якийсь ямі" — це, як мінімум, щось неспроможне. І це доводить відео", — вважає Черкашин.

На кадрах Фурсов перебуває у приміщенні охорони й телефонує. Звертаючись до охоронців, говорить: якщо з нього вимагатимуть гроші, не платитиме. Спілкуючись телефоном з поліцією, слова про ймовірний хабар Фурсов забрав, на що Черкашин звернув увагу учасників пресконференції.

Фурсов говорив телефоном знервованим голосом. У коментарі журналістам він пояснював, що під час затримання охоронці його побили. Відеокадрів моменту затримання та переміщення хлопця до будівлі охорони Черкашин не показав.

Конфлікт в туалеті

Заступник директора "Антирейдеру" також прокоментував фрагмент відео, зняте влітку, коли про побиття у туалеті саду Шевченка заявили двоє студентів.

"На відео видно, що дівчину з туалету виносить явно не працівник охоронного агенства. Цей інцидент — це не постанова, не провокація. Він був всередині туалету, але чомусь підхопили те, що цей інцидент стався з охороною саду Шевченка. Все це закінчилось якимись дурними акціями з дурними лозунгами", — сказав заступник директора агенства.

Читайте також: "Парк – не зона": у Харкові студенти посідали на газони, протестують проти свавілля охоронців

Після побиття поліцейські відкрили провадження. У 20-річного студента харківського Політеху зафіксували легкі тілесні ушкодження.

Побиття у приміщенні охорони

Черкашин також прокоментував конфлікт між охоронцями саду та Ярославом Васильченком. Він виклав у мережу відео, на якому його б’є чоловік у формі. Охоронцю висунули підозру у нанесенні легких тілесних ушкоджень.

"Так, дійсно, на Дзеркальному струмені постраждала людина від рук нашого охоронця. У приміщенні охорони він дозволив собі те, що не мав собі дозволяти навіть на емоціях. Але я хотів би розповісти детальніше про цей конфлікт", — заявив Черкашин.

"Цей чоловік бігав на Дзеркальному струмені, йому зробили зауваження, але він не відреагував. Коли охоронець його намагався стягнути, чоловік нашому охоронці зламав ніс. І він про це не сказав. Не сказав, що він такий самий хуліган, як і охоронець", — стверджує Черкашин.

Черкашину показали кадри з видом на приміщення, де над чоловіком стоять кілька охоронців. Один з них б'є відвідувача в голову кілька разів, а інші стежать і не одразу вступаються у конфлікт.

"Людина, яка завдає ударів, це та людина, якій він перед цим зламав носа... Ви ж не знаєте, що він говорив, так? А я вам хочу сказати, що, скоріше за все, у мене нерви теж здали б. Цього не має бути, я згоден. Але знаєте, як я в школі кажу своєму сину? Факт у тому, хто перший почав. Це основний момент! Я навіть своєму сину кажу: "Хто перший почав!". І потім не ображайтеся, коли відбувається якась зворотна неприємна історія", — заявив Черкашин.

"У мене є мораль"

Під час пресконференції журналісти питали представників охоронного агенства, який закон дозволяє їм застосовувати силу чи затримувати людину до приїзду поліції.

"Якщо це супротив працівникам охорони чи людям... Для запобігання якоїсь ситуації ми можемо затримати до приїзду працівників поліції", — сказав один зі спікерів.

Черкашин стверджує, що охоронці вправі затримувати людину. Він посилається на те, що "громадське затримання — право кожної людини" та вказує на ефективність роботи "Антирейдеру". До початку роботи охоронців, за словами Черкашина, сад Шевченка був проблемним через наркотичні "закладки".

"Мені тоді поставили питання про те, що з цим робити. Як я мав зробити? Згідно моралі чи згідно закону? Я вирішив зробити згідно моралі і наказав зжерти все те, що вони намагаються там закласти", — сказав Черкашин.

А коли мова йшла про дії охоронців, заступник начальника "Антирейдеру" заявляв, що вина може бути доведена тільки рішенням суду.

"Постійно якась група осіб на себе бере повноваження поліції, прокуратури та суду... Остаточне слово за судом. Завжди. Якщо ми будемо виносити вироки, одразу з чиїхось заяв, це буде не зовсім правильно", — сказав Черкашин.

"У мене є мораль. Тому, знаєте як, я іноді можу зробити ось так, але я розумію, що я морально вчиняю правильно", — відповів він.

Читайте також: Право на силу: чи робить громадська варта міста на Харківщині безпечнішими

"Антирейдер" охороняє щонайменше три об'єкти у Харкові. За словами Черкашина, договір Харківської міськради із фірмою пролонгований на 2021 рік. Новий тендер ще не проводили, тож до цього моменту оголошення переможця сад Шевченка охоронятиме "Антирейдер ГО "Ветеран". Студенти просять міськраду розірвати з "Антирейдером" договір.

Вибір редакції

На початок